kayıt

fitness efsaneleri

 1. 1
  fitness ile uğraşırken çevrenizde bu konu hakkında bilgisi olmayan kıskanç insanlar tarafından üretilen yalanlardır. çok az doğruluk payları tabikide vardır ama tamamen kurmacadır.

  1-yağları kasa dönüştürmek istiyorum bende: ne alakaysa, yağ nasıl kasa dönüşüyor? hangi dünyada yaşıyorsunuz kardeşim? elma armuta dönüşür mü?

  2-ağırlık çalışmak boy kısaltır. boyum zaten kısa: boy uzunluğu genetiktir. ağırlık kaldırmayla alakası yoktur.

  3-sporu bırakınca kaslar sarkıyor, o yüzden yapmıyorum: siktir git amk. tamamen yalan ve düzmece bir söz. vücut ağırlığınız ile spor yaparsanız, kaslarınız size neredeyse ömür boyu gider. sarkma meselesine gelince; steroid ve hormon kullanan insanlarda kısmen olur. doğruluk payı vardır.

  4-ne kadar çok ağırlık, o kadar kas demek: he amk alemin akıllısı sensin. tamamen düzmece olan bir sözdür buda. sen koca yıl yat sonra birden 40 kg ağırlığın altına gir. sonrası eklem ağrısı ve kas yırtılması... kaslar, zamanla gelişir.

  5-fitness yapıyorum, istediğimi yerim: ye bakalım, ye. taş çatlasın 1 saat antreman yapıyorsun, sonra pastalar, börekler, çörekler vb. gömüyorsun. yan karın bölgesi 'can simidi'ne dönüşüyor sonra işte. sonra domuz gibi şişiyorsun.

  6-ne kadar acırsa-yanarsa o kadar gelişir: tam tersi ! belirli bir eşik düzeyinden sonra kaslar artık yıkıma uğramaya başlıyor. yani cepten yiyorsunuz.

  7-mekik çek sixpack çıkar: karın bölgendeki yağlardan göbek deliğin gözükmesin, ama sen mekik çek. sonra 'yiaa niye karın kaslarım yok' dersin. sebebi, karın bölgesindeki yağlar yakılmadan direk karın kası yapmaya çalışmaktır. karın kaslarınız olsa bile yağdan gözükmez.

  8-terlemezsen olmaz: buda tamamen yanlış. bench press veya deadlift yaparken şahsen terlemiyorum. terleyen de pek görmedim. tabi vücudu zorlarsanız terlersiniz ama illa terlenecek diye bir kural yok.

  9-aç karnına çalışmak daha faydalıdır: bir keresinde aç karnına kardiyo yapmaya kalkmıştım. 20. dakikadan sonra baş dönmesi ve mide bulantısı başlıyor. buda tamamen yalan. yemek yedikten sonra tahminen 1-2 saat sonra spor yapılması daha uygundur.

  10-ip atlamak varikosel yapıyor: tam tersine ! ip atlamak; vücudun alt bölgesini çalıştırdığı için sperm üretimine yardımcı olup, daha iyi bir hormanal ve cinsel hayata fayda sağlar. 1.5 yıldır, günde en az 500 olacak şekilde düzenli ip atlarım, hiç böyle bir durum ile karşılaşmadım. varikosel, ayakta çok fazla durmak ile alakalıdır.

  eklemek isteyen varsa bu başlık altında paylaşabilir.
  aklıma geldikçe eklemeler yaparım...
  #68280 exodious | 3 yıl önce
   
 2. 2
  11-protein tozu kullanmadan kas yapamazsın:
  kas yapmak için olmazsa olmaz ihtiyacımız proteindir arkadaşlar. ancak bu proteini ille de toz aracılığıyla almak gerekmez. protein tozu kullanmak zorunda değilsiniz. protein ihtiyacınızı protein kaynağı olan besinler aracılığıyla giderebilirsiniz.
  #68288 heimdall | 3 yıl önce