kayıt

eski şarkıların çok güzel olması

 1. 1
  şarkılar kadar söyleyenlerinde bir o kadar güzel sesli olması( Safiye Ayla müzeyyen Senar Nesrin Sipahi Belkıs özener Zeki Müren Barış Manço Cem Karaca)sonucu ortaya çıkan sanatsal şaheserler
  #63406 ziyaaaaa | 3 yıl önce
   
 2. 2
  Kesinlikle katılıyorum.Yerli,yabancı bütün şarkılar için durum böyle.şarkıların sözleri çok anlamlı,sesler sade ve duru.Yerli şarkılarda genelde 70'ler-90'lar arasındaki şarkıları dinliyorum.ilhan irem,özdemir Erdoğan,iskender Doğan,Atilla Atasoy,Cem Karaca,Barış Manço gibi bir sürü eğitimli sese sahip sanatçılar vardı.Bu tip şarkıları dinlemek isteyenler için x radyo nostalji'yi tavsiye ederim.Frekansı 91.4

  Genellikle yabancı şarkılar dinlerim.Onlarda da durum aynı.Regy müzik sevdiğim için ve günümüzde bu tip müziği doğru düzgün yapanlar olmadığı için Jimi Hendrix,Bob Marley gibi efsaneler geçmişte olduğu için eski şarkıların avantajı çok.Regy sevenler için radyo odtü'de pazar günü regy saati var.orada hep eski regy şarkılar çalıyor.
  #63413 dextermorgan | 3 yıl önce
   
 3. 3
  (bkz: fikrimin ince gülü)
  #63983 magdalalimuhittin | 3 yıl önce
   
 4. 4
  Bu eski şarkılarda sanatçının, sevdiği kişiye "gözlerinin içine başka hayal girmesin" derken ; yeni şarkılarda "allah belanı versin" demesiyle alakalı yegane durumdur.
  #64029 mr tambourineman | 3 yıl önce
   
 5. 5
  Bi Müzeyyen senar bi Zeki müren yok şimdi sahiden ya
   
 6. 6
  (bkz: bohemian rhapsody)
  #64033 khanasparuh | 3 yıl önce
   
 7. 7
  dusunceme gore

  eskiden bu tur seyler azdi. yani bir sarki cikiyo aylarca baska sarki cikmadigi ya da iletisim yetersizligi oldugu icin ayni sarki donup duruyodu. tipki yazarlar sairler gibi. simdi twittera girsek belki en az eski zaman sairlerinin yazdigi siirler yazilar sozler kadar guzellerini bulabiliriz. ama o zamanlarda iletisim yavas oldugu ve insanlarin ilgilenmesi gereken daha hayati meseleler oldugu icin o zaman yazarlarinin sairlerinin eserleri cok fazla ragbet gormustur simdilerdeyse oyle degil. sarkilar da oyle. kedilerin kakasini ortmesinin gunumuzde bi anlami yokken ta eski zamanlardan gelen saklanma amacli ortme icguduleri vardir. sarkilar gibi. eski zamanlarda cok sevildigi icin simdi de icgudusel olarak begeniyoruz. elbette guzeller ancak alternatifleri yok degil.
  #64036 neyapsamyeridir | 3 yıl önce
   
 8. 8
  (bkz: ah bu şarkıların gözü kör olsun)
  Hele de eskilerin.. O kadife sesler yok mu o kadife sesler. Ciğerde delik açar
  #64044 kırkyıldabir | 3 yıl önce
   
 9. 9
  'sen kemiksen ben köpeğim' diye şarkı sözü-artık nasıl bi bağ kurmaya çalıştıysa şarkıcı-duyduktan sonra daha da bi hak verdiğim önermedir.
  edit: tanju okan dinleyerek kendime gelmeye çalışıyorum ama daha aklıma kemik köpek geliyor imdaaat!!!
  #64882 masumiyet karinesi | 3 yıl önce