kayıt

mültecilere bozuk para atmak

 1. 1
  madrid meydanında maçı bekleyen PSV taraftarlarının bozuk para attıkları mültecilere şınav çektirmeleri, oynatmaları ve alınan her para sonrası oley çekmeleri; avrupa vatandaşlarının insan hakları konusunda ne derece hassas olduğunun bir göstergesidir. http://www.hurriyet.com.tr/a-madrid-psv-maci-oncesi-insanlik-ayibi-40069880: bu da link)
  #62731 longlivetheking | 3 yıl önce
   
 2. 2
  videoyu izledigimde avrupanin o eski varoslugu canlandi gozumde. barlara dolusan insanlarin kolelerle eglenmesi canlandi.
  demek ne kadar donemin medenisi olursan ol. varossun.
  bir millet kesinlikle dedeleriyle yargilanmamali ama izleyince de kan degil mi cekiyor dememek de elde degil

  edit: para atilan kadinlarin turkiyeden gocen romanlar olduğu anlasilmis
  #62736 kuslarucuyor | 3 yıl önce
   
 3. 3
  avrupa ve Amerikada lise çağındaki öğrencilere en büyük korkuları sorulduğunda; dalga geçilmek, şakalara maruz kalmak gibi cevaplar verirler. çünkü bazı açıdan iyi yanları bulunsa da Avrupa ve Amerikan insaları kendilerinden olmayanı ezmeye fazla meyilliler. örnek vermek gerekirse, lgbt bireylerin hikayelerini biraz araştırınca daha lise çağındaki çocukların yaptığı şeyleri okuyunca insan hayret ediyor. mülteci olayında da zaten avrupa mülteci almak istememiş, belli sayılarla almış ve alırken ellerindeki bütün değerli eşyalarını da almıştır.
  #62737 ab i hayat | 3 yıl önce
   
 4. 4
  vicdansızlık ve empati eksikliği.
  #62738 kozalak | 3 yıl önce
   
 5. 5
  lgbt ye gelince, yasal olarak uyuşturucu kullanmaya gelince Hollanda dan demokratik ülke yok. yanlış anlamayın lgbt ile ilgili eleştiri yapmadım karşı olduğumdan değil. ama lgbt nin en önemli ideası sevgi evlerinden de anlayabileceğimiz gibi cinsiyet ayrımı olmadan insanları sevmek. bu kadar humanist yaklaşan insanların karınları aç ve en kötüsü savaştan kaçan insanlara yaptığı bu itlik affedilemez. ispanya daki futbol magandalarına it gibi konuşurken dünyaya demokrasi dersleri veren Hollandalı canavarlari madridli vatandaşlar durdurdu. beddua etmeyi sevmem ama herkes yaptığının cezasını bulur. ya sağken ya ölüm döşeğinde
  #62742 llama carl | 3 yıl önce
   
 6. 6
  sadaka verirken karşıdaki insandan utanan bir milletiz. tamam belki çoğu konuda yozlaşmaya başlamış olabiliriz ama bu tarz hareketler bizlere bir hayli uzak. hele o para atarken ki gülen insan müsveddeleri nasıl bir ruh hali içindeler insan cidden hayret ediyor.
  #62743 bonzo | 3 yıl önce
   
 7. 7
  aslinda ne kadar da rezil bi durum icinde olduklarini gosteren, bizde ki her seye insan haklariiii diye bagirip ortaligi karistiran bu sahislar multecilere destek olmayi birakin bir de dalga gecerek insanliklarinin olmadiklarini kanitlamislardir.
  #62750 sonvizebukucu | 3 yıl önce
   
 8. 8
  (bkz: orospu çocuğu)
  #62782 red | 3 yıl önce
   
 9. 9
  "insanlık öldü mü?" nün bence cevabıdır.
  Ben haberi izlerken sinirlendim bu duruma. Utandım da. Dilerim bir gün aynı şeyleri kendileri de yaşarlar da anlarlar onların durumunu. O zaman bir güzel pişman olurlar. Gerçi pişman olabilmek için kendini sorgulamak lazım, bu da insanlıktan yoksun bu kişilerde bulunmayan bir meziyet.

  Yahu biz "sağ elin verdiğini sol el görmesin" kültürüyle yetişmiş bir milletiz, birine yardım ederken bile gönlü incinmesin diye uğraşırız.
  Dilenciye para verirken hiç uzaktan fırlattınız mı? Ya avucuna koyarız parayı ya da hafif eğilip kutusuna atarız. Eğer "avrupalıların" küçümsediği ortadoğu zihniyetinin içinde bu davranışımız da varsa ben ortadoğulu olmayı tercih ederim. Varsın bizi Avrupa ülkesi olarak saymasınlar. çok da lazım değil bize onların insanlığı(!)
  #62787 krem antiye | 3 yıl önce
   
 10. 10
  Medeni flemenenklerin Madrid şehrinde yaptığı acı vaka
  #63080 ziyaaaaa | 3 yıl önce
   
 11. 11
  sonradan anlaşıldığı kadarıyla türkiye'den göç etmiş romanlardır bu muameleye maruz kalanlar.
  madalyonun öbür yüzü muamelesi yapmak isterdim ama Avrupa insanlığının iç yüzünde yatan gerçekliğin fragmanıdır bu davranış biçimi.
  #63663 hesoyam | 3 yıl önce
   
 12. 12
  Atılan taraf kim olursa olsun atanların yaptığı hareketin meşrulaştırılamayacağı gerçeğini görmek lazım.
  #63677 mr tambourineman | 3 yıl önce