kayıt

Brace for popup!

uykuya dalarken insanın mayhoşluğu

 1. 1
  Whatsapp'ta tam birisiyle konuşuyorsunuzdur. O sırada bir uyku çöker ki muhabbeti bırakmak da istemezsiniz ama ha uyudu ha uyuyacak durumdasınızdır. insanın üstüne bir mayhoşluk çöker bilinçsiz konuşmaya başlarsınız, sonra uyuyakalırsınız. (bkz: sadece bana mı oluyor hissi)
  #61615 gonul adami | 3 yıl önce
   
 2. 2
  mayhoşluk, mayışmak, saçmalamak, dalgınlık.. bu duruma birçok şey söylenebilir. 'bir insanın kendine en çok benzediği an, dalgın olduğu zaman' dedi bir arkadaşım az önce. sanırım öyle, çünkü beyin, yarı uyku durumunu size hissettirmeye başladığında, aslında olmadığınız, hissetmediğiniz, sevmediğiniz şeyleri tersi gibi göstermeyi -yani bir bakıma maske takmayı- , düşünemiyorsunuz. aklınızdan ne geçerse, üzerine düşünmeden, bir anda söyleyiveriyorsunuz. uykuya dalmak için uyuyakalma seviyesini bekleyen biri olarak çok fazla düştüğüm durumdur. saçmalarım, fazla cümle kurarım, ilerleyen süre zarfında harflerin yerini karıştırırım, karşımdakini isyan ettiririm. benim kendime en çok benzediğim halim böyle demek ki.
  #61623 ekctskn | 3 yıl önce
   
 3. 3
  Uykunun en tatlı bir o kadar da kaçırınca zor yakalanan kısmıdır
  #61662 katlivacip | 3 yıl önce
   
 4. 4
  mesaj atarken telefonun elinde slap diye suratına düşmesini sağlayan durumdur. beynin artık düşük enerji moduna geçtiğini, aküden beslendiğini haber verir.
  #86707 VahimKanseri | 1 yıl önce