kayıt

aptal kıskançlık

 1. 1
  aptal saptal, saçma sapan, olur olmadık, ottan boktan sebeplerle meydana gelen durum. kıskançlık bile değildir; düpedüz güvenmemek, şüphe etmektir. aptallıktır işte aq. (bkz: isyan etmek)

  tanık olduğum bir olayla, bir anımla anlatayım:
  Arkadaşımın bir işi çıkmış, valiliğe gitmiştik. Bu gelir tespiti, sağlık sigortası gibi bir durumdu. Lise diploması gerekiyordu, arkadaşım da fotokopisini getirmiş. Bekledik sıranın gelmesini, neyse geldi sıra. Arkadaş gerekli evrakları ve diplomayı verdi memura. Memur bu olmaz, fotokopi bu dedi. Haydaa. Neyse başka gün geliriz diye geri döndük. O sırada arkadaşın sevgilisi binlerce defa aramış, mesaj atmış. Bizimki de malum durumdan dolayı cevap verememiş. Aradı sevgilisini, kız bayağı sinirli. Sesi bana geliyor, nerdesin sen niye açmıyorsun falan filan. Arkadaş durumu anlattı vs. Kız noldu hallettin mi demiş olacak ki, diplomayı götürdüm kabul etmediler, halledemedim dedi. o sırada bir şey oldu bana şu taraftan gidelim dedi. çocuk da lafını bitirmedigini düşünüp eve gidiyorum şimdi aslı yok yanımda dedi. kızın sinirden mi aptallıktan mı artık algıları kapalı ve anlama kapasitesi yerlerde olsa gerek sorduğu sorular muhteşemdi: aslı kim ya? Yanında kim var senin? Ağzından kaçırdın değil mi? (bkz: yok ebesinin yani)
  Aslında arkadaş diplomanın aslı yok demeyi kastetmişti. Bu tür şeyleri espri sanar gülerdim böyleleri var mı lan acaba derdim. Varmış kardeş. (bkz: uzak durun böylelerinden) (bkz: düşman götüne)

  (bkz: anılarla khanasparuh)
  #59524 khanasparuh | 3 yıl önce
   
 2. 2
  Küçük şeylerle ilişkiyi mahvetmeye gerek yok dedirten durumdur (bkz: olmaması gerekendir)
  #59539 cisipidi | 3 yıl önce