kayıt

çakmağın gazını açık unutup saçını yaktığım kız

 1. 1
  ilk dönem fakültenin önünde saçını yakmamla çığlıklarını duyduğum kızdır.
  Ders arası aşağı fakültenin önüne sigara içmeye indim her zamanki gibi. Neyse yaktım sigarayı o sırada da elimde de çakar çakmaz çakan çakmak mottosuyla bilinen tokai marka taşlı çakmak bulunuyor. El alışkanlığıdır hep gazını kısıp açmak için yapılan yeriyle hep oynarım. Aç kapa aç kapa artema misali. Bu yüzden kendi kirpiklerimin yandığı da olmuştur. O sırada perçemleri olan bir kız sigarasını çıkardı. Ceplerini çantasını yokluyor çakmak için, bulamadı. Her neyse baktı sigara iciyorum, bana doğru yöneldi. Sigara içenler bilir, çakmak istemeye gelen insan kendini belli eder, sen de çakmağı hazırlarsın, bu işin raconu budur. Kız geldi çakmağınızı kullanabilir miyim dedi. Geçmişte slim sigarayla bi teyze yanıma gelmiş çakmak istemişti ben de vermiştim. O da demişti ki: bir kadın senden çakmak istiyorsa eline tutuşturmayacaksın, sigarasını sen yakacaksın tatlı çocuk. O sırada bu anım ve teyzenin tavsiyesi aklıma geldi. Ben de kıza çakmağı uzatmadım, yakacağımı belli eden bir harekette bulundum. Kız da anlamış olacak ki sigarayı dudaklarının arasına getirip bekledi. işte o anda çakar çakmaz çakan çakmak tokai petrol rafinerisi bacası gibi alev aldı. Bi baktım kız çığlık atıyor. O anda her şey slow motion ilerlemeye başladı. Fps oyun oynayanlar bilir, el bombası patlar, her sey yavaşlar ve sonra birden bir kurşun sesiyle tekrar eski haline döner işte o durum. Kızın çığlıkları benim telaşım. Arkadaşımın gülmemek için kendini zor tutması. Her şey birbirine karıştı. Sonra normale döndü hayat ve kız yüzüme ne yaptın sen der gibi bir bakış atıp koşarak içeri gitti. Ama bence perçemi olmasa yanmazdı ya. Değil mi? buradan o kız arkadaştan özür diler, kuaför masraflarını karşılamak istediğimi belirtirim. (bkz: gerçek kesit)

  Bu da böyle bir anımdır. Bundan çıkaracağımız sonuç. Tokai çakmaklara dikkat, centilmenlik yapayım derken sonu kötü bitmesin. (bkz: kamu spotu) (bkz: beni yak kendini yak her şeyi yak) (bkz: yandım yandım ah ki ne yandım)

  edit: çıkaracağımız ikinci sonuç ise kızların perçem bırakmamasıdır. böyle olaylar hiç yaşanmasın istiyoruz.
  #58508 khanasparuh | 3 yıl önce
   
 2. 2
  zippo kullansanız dahi bu tür problemlerin önüne geçemezsiniz.sizin elinizde değildir bazı şeyler.nihayetinde kimse gelip size ben saçlarımı mathilda kestircem izin verir misin demiyor.he diyen olursa o zaman bu tür problemlerin önüne geçilebilir.

  zira yanar dönerli ruh halinde bulunmayan kız arkadaşlarım (yanar dönerliden kasıt: bir gün depresifken diğer gün mutluluktan ölecekmişçesine değişken ruh hali), yani hayatı standartlarında yaşayan arkadaşlarım, sıkılıp perçem kestirdiğinde sonraki 3 ay boyunca onu saklamaya çalışarak dolandılar.olmuyor işte.olmuyor.siyah kot pantolon, harley bot ve metallica tişörtüyle gelirseniz ancak o gün anlarım sizi.
  ek olarak saç yanmasını problem olarak görmüyorum, perçemse yansın.ama yine de yanmasın diyorsanız zippo kullanın.tokai'ye güven olmaz.
  #58549 claptoningitari | 3 yıl önce
   
 3. 3
  Çıkarılacak asıl sonuç: sigara içmeyin!
  #87258 hesoyam | 4 ay önce