kayıt

istikbal göklerdedir

 1. 1
  ileri görüşlü bir bilge'nin sözü. bugün dünya'nın gelişmiş ülkelerinin tamamı uzay araştırmalarına milyarlarca dolar harcıyor. mesele mars da ya da başka bir yerde hayat bulmak falan değil o, işin magazin tarafı. mesele, o teknolojileri geliştirmeye çalışırken onlarca buluşun ortaya çıkması ve bunların endüstride kullanılabilir hale getirilmesi.
  #57308 longlivetheking | 3 yıl önce
   
 2. 2
  türk hava kurumunun (türk hava yolları -thy- değil) kuruluş sürecinde mustafa kemal atatürkün söylediği sözdür. bugün ise türk hava kurumu personellerine, paraşütçülerine, pilotlarına dahi maaş ödeyemez hale gelmiştir. birkaç ay öncesine kadar yakıt alamayıp uçak bile uçuramaz duruma gelmiştir. yazık; 91 yıllık atatürkün kurduğu, devlet bütçesinden bir kuruş bile almadan türk milletinin kurban derisi zekat fitre gibi bağışlarıyla ayakta kalan, türk havacılığı için çok önemli olan bu kurum umarım içine girdiği dar boğazdan kurtulabilir. sözün tamamı şu şekildedir.
  “istikbal göklerdedir. Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar” Mustafa Kemal Atatürk
   
 3. 3
  toplumda kimi zaman yanlış anlaşılmış bir sözdür. kimileri bunu ağzı açık havaya bakmak. bulutları izlerken hayel kurup yatmak sanır. bu anlayışa sahip insanlar bir adım ileri gidememiştir. ey ülkemin güzel mühendisleri sizlerin potansiyeli sandığınızdan çok büyük lütfen bu milleti uçurun.
  #57540 fasist | 3 yıl önce
   
 4. 4
  Sabri o yuzden topu hep dikiyo
  #57612 glacial | 3 yıl önce
   
 5. 5
  görünce aklıma rus uçağını düşürme hadisemiz geliyor ve diyorum ki asın bayrakları.