kayıt

neil degrasse tyson

 1. 1
  Cosmos'un bize hediyesi. Her an beyaz atletiyle çiğ köfteyi tavana fırlatabilecek kadar içten ve bizden biriymişçesine duruşuyla hem kendini, hem astronomiyi sevdiren, çikolata gibi bir astrofizikçidir.

  ''özgür bir toplumdaki en tehlikeli insanlar, aslında bilmeyip, bildiğini zannedenlerdir ve bu insanlar, diğerlerini de etkileyecek yasal güce sahiptirler, işte bir toplum için asıl tehlike budur. işte bu tehlikeler, düzgün işleyen bir demokrasinin sonunun işaretleridir.''

  Ayrıca: (bkz: Cosmos: a Spacetime Odyssey)
  #53211 otene | 3 yıl önce
   
 2. 2
  şu sözlerin sahibi astrofizikçi.

  ''Hepimiz birbirimize biyolojik olarak, Dünya'ya kimyasal olarak, Evren'e atomik olarak bağlıyız. Evrenin içerisindeyiz, Evren de bizim içimizde.

  Ne kadar zorlarsam zorlayayım kendimi, kadınları anlayamıyorum ve anlamak istiyorum.

  Bilim, bilgi ve cehaletin sınırında ilerler. Biz bilmediklerimizi itiraf etmekten korkmuyoruz; bunda utanılacak bir şey yok. Utanılacak tek şey, tüm cevapları biliyormuş gibi davranmamızdır.

  çocuklarımızın eğitim hayatlarının ilk yıllarını konuşmayı ve yürümeyi öğretmekle geçiriyoruz. Geri kalanını ise çenelerini kapatmak ve oturmalarını sağlamakla... Bu işte bir terslik var.''
  #53478 asymptote | 3 yıl önce
   
 3. 3
  Konuşmasıyla insanda bilim aşkı uyandıran deha.yüzündeki o "başardık" ifadesiyle neşe saçıyor.onu hepiniz mutlaka görmüşsünüzdür.
  #53488 suadiye | 3 yıl önce