kayıt

Brace for popup!

anıtkabir

 1. 1
  şehrin yarısını kaplayan devasa mezar...kimse kizmasin ama o kadari abarti...olenlere degil yasayanlara daha fazla yatirimin yapilmasi kanaatini bende olusturan mekan, mimari yapisi tarihteki hicbir turk buyugununkine benzemeyen , daha cok bati uygarligina ozenilmis oldugu her halinden belli, buram buram böbürlenme kokan yapı...
  #190 maestro | 3 yıl önce
   
 2. 2
  türkiye cumhuriyetinin kurucusu anısa yapılmış olan anıt, sanılan aksine ölenlere yatırımın ötesinde aslında şehrin tarihsel dokusuna katkıda bulunan turistik mekandır, asker değişim törenleri ile yabancı turistte algı oluşturulmaya çalışılır.
  #205 cilekliyumurta | 3 yıl önce
   
 3. 3
  @2 nolu gönderiye hitaben:

  türklerin,müslümanların tarihi dokusuyla uzaktan yakından alakası olmayan kaldı ki ankarayla hiç mi hiç alakası olamayacak yer...turistik mekan konusu doğrudur, turist çeker...
  #207 maestro | 3 yıl önce
   
 4. 4
  sadece bir taş yapıdan ibaret olmayan,gidilip ziyaret edildiği zaman insanı duygulandıran mekandır.tarih vardır orada,maneviyat vardır...binlerce kişinin ziyaret etmesi,ataya olan sevginin ve saygının göstergesidir.ayrıca mimari özellikleri dikkatle incelenmelidir.anıtkabir'in genel mimarisi türk mimarlığında 1940-1950 yılları arasındaki 2.ulusal mimarlık dönemi olarak adlandırılan dönemin özelliklerini yansıtır.(bkz: vikipedi).bunun yanında gidilip gezildiği zaman görülür ki selçuklu ve osmanlı mimarisinin özellikleri de vardır.
  #210 aylak adam | 3 yıl önce
   
 5. 5
  şehrin yapısını devasa kaplayan mezar diyen zihniyetin yazdığı yazıyı borçlu olduğu, yaşadığı hayatı borçlu olduğu Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kabridir.
  #212 optimalist | 3 yıl önce
   
 6. 6
  ülkeye bayrak ipinin yanında diregini de getirmiştir. Ay yıldızlı bayrak ve ipiyle basbug ataturkun icraatlarini mukayese edenlere de diregini denemelerini öneririz.
  #2682 nukredit | 3 yıl önce
   
 7. 7
  Aktrollerin burada da baş göstermeye başladığını bize gösteren kabir. Ayrıca ulu önder mustafa kemal atatürk'ün cenazesi de burada bulunmaktadır.

  Edit: be güzel kardeşim, editleyip entry'nin altına devam etmek varken ne diye entry kasarsın?
  #2688 adrnin | 3 yıl önce
   
 8. 8
  gitmenin daha nasip olmadığı ankarada gezmek denilince ilk akla gelen bir gün gidip göreceğim yapı
  #2692 catchup | 3 yıl önce
   
 9. 9
  Yaşayanlara yatırım nasıl yapılır? Melih gökçek ile mi?
  Yaşayanlara zamana bağlı olarak değişen bir yatırım örneği verebilir misin bana sayın maestro? Bildiğin üzere yapılar statiktir, zamanın fonksiyonu olarak değişen bir yapı yok bildiğim kadarıyla(en azından toki de!),
  Ya da şöyle sorayım, yaşayanlara yatırım derken duble yol mu kasttetin?
  Bilmem farkında mısın, şu anda okulu ve okulunun adını taşıyan sözlüğü Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz? Daha nice şeyler borçluyuz ama bir zahmet google kullanıver.
  Tarih görmekse amaç, yine Anıtkabirden iyi tarih sergilenen yer Ankarada bulamazsın, Kaleyi tarihi mimariden sayıyorsan, saygı duyarım, tercih meselesidir.
  #2816 issiz | 3 yıl önce