kayıt

Brace for popup!

chp yi istemeyen yüzde 75 var

 1. 1
  ak partililere yonelik sizi istemeyen yuzde bilmem kac var diyen chpli trollere soylenen basit matematik bilgisi iceren basliktir, zira bunun mhp,hdp gibi versiyonlarini acmak dahi istemem...
  #3068 maestro | 3 yıl önce
   
 2. 2
  Evlerde yüzde elliyi zor tutuyorum diyen mantıklı kişiyle aynı mantıktır
  #3072 alarkofeminik | 3 yıl önce
   
 3. 3
  siyaset gibi sosyal bilimleri ilgilendiren konularda basit matematik bilgisinin yürümeyeceğini hatta sıçacağını bilerek açılması gereken başlıktır. güzel kardeşim öncelikle şunu dikkate almalısın ki konumuz insan. insanın olduğu yerde her zaman istisna vardır bu yüzden genelleme yaparak konuşacağım şimdi. siyasi partinin tanımında kilit bi nokta vardır. 'siyasi partinin amacı siyasal iktidarı ele geçirmektir' buradan muhalefetin gözünün her zaman iktidarda olduğu sonucunu kolaylıkla çıkarabiliriz. yani hdp, mhp ve chp'nin öncelikli ortak amacı akp'yi iktidardan indirmek. olaya bu açıdan baktığımızda diyebiliriz ki bu üç partinin seçmeni akp'yi gerçekten istemiyor. diğer üç partinin kendi arasında ise ortak çıkarlar gereği, bir istememe durumu yok. bunun kanıtı olarak özellikle yerel seçimlerde mhp ve chp arasındaki yer yer bi tarafın bilinçli olarak daha pasif kalıp diğer tarafa destek vermesini gösterebiliriz. yani mhp'nin seçmeni chp'yi istemiyor diyemeyiz.
  diğer bi nokta ise akp seçmeni içinden diğer partileri istememe durumu olmayanlar. biz görmezden gelinemeyecek derecede muhtaç durumda seçmeni olan bi ülkeyiz. kimsenin iş vaadini geç kömür için makarna için bile oy vermesini kınayamıyoruz çünkü ihtiyaç. yani akp seçmeni içinde de siyasi görüşü keskin olmayan, iktidar olduğu için akpye oy veren insanların sayısı da az değil. bunların da chpye ve diğer partilere karşı bi istememe durumu olduğununu düşünürsek sen o %75i bi indir bakayım olmadı o.
  #3264 dis kapinin mandali | 3 yıl önce
   
 4. 4
  "eee?" diye yanıt verdiğim söylemdir. kendi seçmeni olmayan oranı düşünmek -seçmen sayısını artırma stratejilerinin devre dışı bırakıldığı varsayılırsa- sadece iktidarın sorumluluğudur zira.
  #3303 figment | 3 yıl önce
   
 5. 5
  Chp'yi istemeyen %75 var demeye gerek dahi yoktur. Kurulduğu dönemden bu yana kaç sefer iktidara geldiğine bakarsak zaten olay anlaşılır. Kendileri her zaman haktan hukuktan bahsedip -ki bu diğer partiler için de geçerli- kendileri tek başlarına iktidar ve ya koalisyonla geldikleri dönem Cumhuriyet Tarihinin en büyük diktalığını kurmuşlardır. Dinle, ahlakla hiçbir alakası olmayan Adnan Menderes'in muhafazakâr kesimce sevilmesinin sebebi dahi CHP'nin izlediği siyasettir. ülkenin büyük çoğunluğunca istenmedikleri 65 senedir tek başlarına(Ecevit dönemindeki güvensizlik oyu haricinde) gayet net.
  #3394 geyik | 3 yıl önce
   
 6. 6
  chp yi istemeyen &75 var demek kesinlikle doğru olmaz bir kısım chp li kemal kılıçdaroğlu olduğu için bir kısım chp li akp tekbaşına iktidar olmasın diye hdp ye oy verdiği için bir kısım chp li ekmeleddin i aday gösterdikleri için vermiyolar ve ayrıca oy kullanmayan seçmenlerin çoğu sol görüşlü insanlardır
  #3401 ayyasfisek | 3 yıl önce