kayıt

Brace for popup!

adalet ve kalkınma partisi

 1. 1
  14 Ağustos 2001 tarihinde dış mihrakların ve paralelcilerin desteğini alarak kurulmuş parti.
  (bkz: akp)
  (bkz: ak parti)
  #2914 uzayli | 3 yıl önce
   
 2. 2
  1 kasım seçimlerinde %49.5 oy alarak birinci çıkmış ve hükümet kuracak kadar milletvekiline sahip siyasi partidir.
  #2929 istikrar | 3 yıl önce
   
 3. 3
  Hala toplantılarına gittiğim ve henüz kovulmadığım , ortalama bir kişinin "sosyolojik bir hareket" olarak kurulduğunu savunduğu siyasi şebeke. Geniş bir zamanda nasıl kurulduğunu ve parti işleyişini başka bir başlıkta anlatmak isterim.
   
 4. 4
  yaklaşık olarak %51 oranında seçmenin tercih etmediği parti. baştan anlaşalım sonra çıkıp kimse benim yüzde ellim diye dolanmasın.
  ha birde (bkz: hırsız var) (bkz: katil var)
  #3031 oluruyok | 3 yıl önce
   
 5. 5
  13 yıldır türkiyenin her alanda tartışmasız en başarılı hareketi, siyasal oluşumudur.Bünyesinde her kesimden insanın olmasıyla tüm tabanlardan rahatlıkla oy alan, hayatlarinda goremeyecekleri basarilarina azinlik bir güruh tarafindan devamli b.k atilan ve de hala 13 yillik yogun hezimetin ardindan yuzde 51in istemediği parti seklinde akil almaz tasvirlerine konu edilen ve her secimde en yakin rakibini 2ye katlayan, dev yapidir(bkz: chpyi istemeyen yuzde 75 var)
  #3047 maestro | 3 yıl önce
   
 6. 6
  Caldikca sevilen, oldurdukce ilahlastirilan, cagimizin geregi olan bazi ihtiyaclari -kim iktidar olsa yapacagi- yaptigi icin kutsal sayilan, halki ayristiran... bir virus gibi ulkemizi sarmis sona surukleyen parti
   
 7. 7
  Başında(sözde) küçük eniştenin olduğu cumhur'basbakani' rte kısaltmali uzun birinin resmen çocuk kaprisleriyle başkan olcam beni başkan yapın diye tutturduğu, kan ve nefretten beslenen oluşum. Bir ülke bir babanın çocuğuna (evlat olsa sevilmez gerçi)' oğlum operasyon var paraları sakla ' dediğini dinledi.. ve sonra onu cumhur'başbakanı' yaptı. Neyse. Başkan yaptirmayacagiz diyenler de var
  #3070 alarkofeminik | 3 yıl önce
   
 8. 8
  muhaliflerin akp dediği, yandaşlarının ak parti dediği, telafuz etmeye etmeye uzun adının adalet ve kalkınma partisi olduğunu unuttuğumuz siyasal partidir.
  #3133 darthvader | 3 yıl önce
   
 9. 9
  ne olursa olsun bana göre türkiye'nin vizyonu olan tek partisidir.
  #3135 figment | 3 yıl önce
   
 10. 10
  Adaletli bir şekilde davranmayıp kalkındıramayan parti
  #3415 liberal demokrat | 3 yıl önce
   
 11. 11
  21. yüzyılın en salak oluşumu.

  (bkz: şu güzel ortamı bozuyorsun ya)
  #3992 mevin | 3 yıl önce
   
 12. 12
  Tecavuzcusune aşık olan bir millet ile 49 oy almış siyasi partidir. Kendilerine yapılan suçlamaları çok başarılı savuşturmuşlardır:
  -çalmışmıyız?
  -patlamada zaaf mı varmışmı
  -istifa mıi edecekmişim
  -yok abi ben imam hatip açıyordum ya millet kendi geldi beş milyon verdi
  #4455 dragonkemal | 3 yıl önce
   
 13. 13
  adalet ne tarafa düşüyor ve biz nereye doğru kalkınıyoruz?
   
 14. 14
  türkiye'nin başına gelmiş tüm siyasi partiler gibi birbirine zıt konularda birinden birini seçip insanları birbirine düşüren, kısıtlayan bir parti. örnek vermek gerekirse; açığına da kapalısına da eş derecede özgürlükçü bakamayan bir parti. vaadettiği tek özgürlük kapalı hanımların, cübbeli beylerin, özetle dindar vatandaşların hayatları içindir. her kesime, her görüşe ve her fikre saygı duyan bir parti değildir maalesef. çarşaflısına da, çıplağına da karşı çıkmayan, hatta ve hatta bu konuları gündeme dahi getirmeyi gereksiz bulan bir yönetim anlayışını ölmeden görürüz umarım
  #4515 brain file drl | 3 yıl önce
   
 15. 15
  Recep Tayyip Erdoğanın çocuğum dediği partidir icraatları gerçekten güzel ama radikal islamcılık yakışmıyor be : (
  #4581 buyuk manset | 3 yıl önce