kayıt

öğretmen

 1. 1
  eğitim sisteminin 3 ana unsurundan biridir bana göre. diğer iki ana unsur (bkz: öğrenci) ve (bkz: eğitim ve öğretim)'dir.

  açık konuşmak gerekirse ülkemizde hak ettikleri değeri bulamayan bir kesimdir öğretmenler ama şöyle bir sıkıntı da var ki bazı öğretmenler cidden öğretmen olamayacakken gökten paraşütle iner gibi öğretmen olmuşlardır ve bu kişiler diğer öğretmenlerinde görmesi gereken saygıyı ve sevgiyi yok etmiştir. tabi ki öğretmenlere olan saygımızın ve sevgimizin yok olmasında sadece bu kişiler yoktur sistemin yanlışlığı öğrencilerin çok rahat tavırları yöneticilerin bir naneyi becerememeleri de buna neden olmuştur.

  bir toplumda çocukları ve gençleri eğiten kadro iyi değilse alanlarında yeterli bilgileri yoksa anlatma kabiliyetleri yeterli değilse veya gerekli saygıyı sevgiyi değeri görmüyorlarsa hak ettikleri paraları almıyorlarsa hayatlarını idame ettirmekte zorlanıyorlarsa ve bu nedenlerden dolayı bu kişilerin bir nebze psikolojileri iyi değilse onların yetiştirdiği nesillerden de bir şey beklemek saçma olur abes kaçar.

  bu yukarıda anlattıklarımdan dolayıdır ki öğretmen denilen kişilere gerekli değer sevgi saygı verilmeli bu kişilerin hayatlarından endişe etme gibi bir dertleri olmamalı aksine herhangi bir maddi ve manevi sıkıntı çekmeden öğretmenlik görevlerini kafaları rahat bir şekilde yapmaları için gerekli ortam koşulları sağlanmalıdır.

  bide cidden alanında yetersiz olan anlatma kabiliyeti olmayan kişilerin ise bu mesleği yapmaması ve meslekten bir şekilde ayıklanması gerekir. çünkü bu tip kişiler öğretmenim diyerek asıl öğretmenlere zarar vermektedir.
   
 2. 2
  gelecekte olmayı umduğum meslek dalı. sadece beyne değil ruha da hitap eden, rol model bir öğretmen olmak umuduyla...
  #42642 kipskips | 3 yıl önce
   
 3. 3
  öğretme işiyle uğraşan kimse.

  Kulak cınlaması yüzünden doktora başvuran kişilerin meslek dalıdır
  #42749 nodus142 | 3 yıl önce
   
 4. 4
  Aaaa ne dediii öğretmene söyliceem
  #42892 neyapsamyeridir | 3 yıl önce
   
 5. 5
  eğitim unsurunun diğer ezilen parçasıdır ve bu zamanlarda hak ettikleri değeri göremeyen topluluktur. değerlerini bilmemiz gerekir.