kayıt

leyla ile mecnun

 1. 1
  Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun'dan alırlar.

  Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır. Mecnun Leylayı bir trafik kazasında kaybeder. Bu durumu kabullenemeyen Mecnun 1 yıl kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla'nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla'nın kalbini alan şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili şirin diğer yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve şirin mahalleyi terk eder. Leyla'sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan ömer'in kızı Leyla'ya aşık olur.


  2011 Yılında trt tarafından yayınlanmaya başlanmıştır.2013 yılında sezon finali yaptığı halde bazı oyuncuları ve senaristi gezi parkı protestosuna katıldığından dolayı akp hükümeti tarafından yayından kaldırılmıştır.trt bu yayından kaldırılma sebepi olarak reytingleri göstermiştir fakat hiç bir leyle ile mecnun izleyicisi bu yalana inanmamıştır.103+1 Bölüm sürmüştür o +1 ise bu dizi yayından kaldırıldıktan sonra leyla ile mecnun ekipi bende özledim adlı dizi yaptılar bu dizi final yapınca final bölümü yayınlanırken aynı saatlerde leyla ile mecnun'un 104.bölümü trt tarafından yayınlanmıştır.
  #2333 uzayli | 3 yıl önce
   
 2. 2
  iyi güzel diziydi keşke kaldırılmasa diyeni vururum ! yeter anladık da bokunu çıkarmayın.
  #2413 ver gazi ver gazi | 3 yıl önce
   
 3. 3
  2 kanalda aynı zamanda Bu tarz benim varken Leyle ile Mecnun'a kanal bulamadık bu ülkede
  #2419 tesbihimamesi | 3 yıl önce
   
 4. 4
  iyi güzel diziydi keşke kaldırılmasaydı keşke.
  #2426 kaptanporsuk | 3 yıl önce
   
 5. 5
  Türk dizi tarihinin en güzel dizilerinden biri. Diğer dizilerin aksine tamamen bir Türk ailesinin yaşantısını anlatan ve toplumun değer yargılarını göz önünde bulunduran bir diziydi. En basidi eve ayakkabıyla girmezlerdi ve çaya çok önem verirlerdi.
  Bu dediğime en güzel örnek ismail abinin(dizideki renkli renkli pullu pullu ceketler giyen karakter) replikleridir: ''Her şeyi salla ama çayı demle hacı.'', ''Adamlar bana çay verdi. çay veren adam hiç kötü olur mu!?''.
  izleyenin ya da izleyen biriyle arkadaşlık yapanın konuşma tarzını tamamen değiştirip soru sorma kalıplarını alt üst etme potansiyeline sahip bir diziydi.
  Uzun lafın kısası, güzel diziydi. Bir gün zaten bitecekti bitmesi sıkıntı değil ama beklenmedik durumların olması bitmesi gerektiği gibi bitmemesi bu geniş izleyici kitlesini üzüyor tabi.
  #13510 zbecause | 3 yıl önce
   
 6. 6
  burak aksakın yazıp onur ünlünün yönettiği, ismail abiyi mecnunu aksakalli dedeyi evimize misafir eden dizi..
  yazmak istedigim cok sey var ama en iyi anlatan tek kelime:
  Samimiyet...
  #15796 mantosuzkadin | 3 yıl önce
   
 7. 7
  gelmeyecek gemiden ümit beklemektir
  #15798 escobarin son dali | 3 yıl önce
   
 8. 8
  Türkiyenin gelmiş geçmiş en içten dizisidir. Kullanıcı adımı aldığım da dizidir üstelik. izleyenlerin mecnun gibi konuşmaması imkansızdır.
  #15799 uyarmitomris | 3 yıl önce
   
 9. 9
  (bkz: leyla ile mecnun)
  #15800 zer0day | 3 yıl önce
   
 10. 10
  (bkz: yazım imla kılavuzu)
  #15809 uzayli | 3 yıl önce
   
 11. 11
  'kelimeler albayım,kelimeler bazı anlamlara gelmiyor.' Oğuz Atay-Tehlikeli Oyunlar
  https://www.youtube.com/watch?v=tnCf5pAiR1U: Yavuz).
  #16046 aylakadam | 3 yıl önce
   
 12. 12
  Dönemimin en sağlam mizahını oynayan , çok iyi kafası olan , izliyorum diye benimle dalga geçtikleri-saçma sapan şeyler izleme- bana çok katan bir mokokodur
   
 13. 13
  Kusura bakmayın ama kendi kibirinizde boģulacaksınız'dır leyla ile mecnun
  #19840 topalsolucan | 3 yıl önce
   
 14. 14
  Iki sokak arkamda oturduğunu düşündüğüm insanlar. O kadar samimi o kadar içten. En iyi Türk dizilerinden ve ben onlara artık arkadaş abi gözüyle bakıyorum.
  #19848 mantosuzkadin | 3 yıl önce
   
 15. 15
  Bir an yeniden başladığını sandığım dizi.
  #19851 kaptanporsuk | 3 yıl önce