kayıt

4 ocak cebeci kampüsü olayı

 1. 1
  Olay hakkında bir bilgim yok muhtemelen iki taraf da haksızdır ancak olayın sonuncunda bir polis müdürünün çıkıp ülkücü tayfayı ip gibi sıraya dizip 'sizin fakülteyle işiniz yok,kendi fakültenize gidin' 'buraya bir daha gelmeyeceksiniz söz mü?' diye azarlamıştır.Kaba taslak bir gbt yapıp oradakileri serbest bırakmıştır.Ulan adamlar palayla geziyor 'adam öldürme' potansiyeli var.Bunun sonucu bu mu? Azarlayıp yollamak? Sol gruplar ise her zaman yaka paça yakalanıp götürülen grup oluyor.Niye sağ gruplara böyle müdahaleler olmuyor?ikisini de savunan biri değilim sadece gözlemlerim sonucunda konuşuyorum. Ayrıca o grubun içinde gazi iibf'den yüzler gördüğümde utandım açıkcası.Sonra dedim bu adamlar okulda herkese ters ters bakıp,ahkam kesiyor ama polisin karşısında sus pus,kafası önünde. Eee işte kim daha taşaklıysa onunkini yalıyorsunuz mevzu bahis bu.
  #37081 liberal demokrat | 3 yıl önce
   
 2. 2
  La siz ne diyonuz ommaneyn?
  #37113 kasirga | 3 yıl önce
   
 3. 3
  bakın arkadaşlar olayı size şöyle açıklamak gerekirse iibf den arkadaşlar vardı evet ama olayı sadece izlediğiniz gibi görmek ve yorumlamak gibi de bir düşünceye sahipsiniz.
  Birinci olarak , 4 ocak cebeci kampüsünde neden olay çıktı ? bir bilginiz var mı ? yok. Ben açıklayayım o vakit. Her gün kürdistan renkleriyle boyalı bayrağın altından geçmek , kürdistan burada hani siz neredesiniz diyerek sloganlar atmak, havai fişekler atmak ,soda şişeleri atmak ,meşru mu o fakültede ki insanlara ?! Ki her zaman sol gruplar yaka paça gözaltına alınıyor lafına cevabım ise: Sağ gruplar taş mı atıyor polise güçlük mü çıkarıyor hayır. çıkarsa en alasını da çıkartabileceğini biliyor muyuz. Kusura bakmayın ama herkeste sike sike biliyor bunu yapabilecek güçte olduklarını.

  2. olarak videoda sus pus kimin taşşağı daha ağırsa onunkini yalıyor cümlesi kusura bakmayın ama okulda götü yemediği için sosyal medyada anonim şekilde takılan korkak ve karşıt görüşlü öğrencilerin yaptığı saygıszılıktan ve acizlikten başka bir şey değildir. O videonun çekilmeden önceki durumlarda polis amiri öğrenci arkadaşlarımıza neden buradasınız sorularına neden burayla ilgileniyorsunuz siz kimsiniz gibi sorulara arkadaşlarımız güzel bir şekilde cevap verip polisi tabiri caiz ise rezil ettikleri için polis amirciğimizin de böyle bir şey yapması kaçınılmaz oldu ki yaptığı hukuk anlayışında yeri yok. her neyse siyaset yapacaksanız eğer anonim şekilde yapmayın kısacası ve önyargılarınızla hareket etmeden adabınızla konuşun
   
 4. 4
  ilk olarak ülkücü öğrencilerin 4 ocak sebebiyetiyle ilk ülkücü şehit olan Ruhi Kılıçkıran'ın afişinin asılması ve bunu solcu/pkklı grup tarafından indirilmesiyle küçük capli bi tartismanin cikmasiyla başlayan , ardından 11 buçuktaki icra iflas sınavına girmek istemesi ve solcu/pkklı grubun sınava girdirmek istememesi ve sınava girecek olanları tehdit etmesiyle devam eden bu olayın kopma noktası, sınava giren ülkücülerin sınav çıkışı kantinde oturdukları sıra biz bu okulda faşist istemiyoruz denilerek kalabalık bi grup tarafından sözlü tacize uğramışlardır. ülkücüler ise biz bu okulu alnımızın teriyle kazandık siz kimsiniz de bizi kovuyorsunuz diye karşılık verdikten sonra fiziksel saldırıya maruz kalmışlardır. Hafif yaralarla kendilerini kantin dışına atan ülkücüler, sonrasında bu olayın haberini alan ilef ve diğer fakülte solcularının katılmasıyla taşlı sopalı saldırıya uğramışlardır. Daha sonra kampüs dışına çikan ülkücüler Nişantaşı kafeye sığınıp kendilerini korumaya calismis ancak solcu/pkklı grup nisantasi kafeye tas ve soda şişesi atarak saldırmıştır. Ve çevredeki esnafa faşiste cay su veren herkes bu cevabı alacaktır diyerek tehdit etmiştir. Olayın aslı budur. Kimse gelip iki taraf da haksız demesin. Bunların özgürlükten, saygıdan anladıkları budur işte. Biz de Gazi'de solcu istemiyoruz deyip insanları öldüresiye dövüp taslayalım o zaman. Olur mu? Eğer kürtçe propaganda yapan dergilere, HDP broşürlerine, kürdistan bayraklarına tahammül edebiliyorsanız evet sizin için iki taraf da haksız. Saygılarımla.
  #37268 khanasparuh | 3 yıl önce
   
 5. 5
  O polis abimız malesef kendini adam yerine koyup dinleyen ülkücüleri karşısına alıp nasihat edebiliyor. içerideki pkkliları da karşına dizip o sözleri söylesinde aferin diyelim. Bizim polislik makamına saygımız var ama son zamanlarda yeni nesil polislerin kime hizmet ettiklerini sorgular olduk. Eğer birileri Soysuz vatan hainlerinin havlamasina sessiz kalabiliyorsa onlar haksızdir. Herzamanki gibi vatanın en çok sevenlere en kötü işleri yapmak düşüyor karşılığındada en kötü muameleyi görüyorlar. Vatan Sağolsun.

  Birşey söylemek isteyenler ülkücülerin nerde olduklarını biliyorsunuz gelin söyleyın.

  #37281 fasist | 3 yıl önce
   
 6. 6
  Elinde palayla okula saldır, solcu diye okulda adam döv, sınıf bas öğrenci döv, yerimize oturdu diye yaka paça kaldır tehdit et, cebecide kolejde hatta ve hatta mithatpaşa köprüsünün altında gündüz vakti satırla bıçakla adam yarala, hacettepede metroya giren 7 kadına solcu diye satırla saldır ve bunların hepsinden ceza almadan kurtul. Hırsıza hırsız katile katil dediği için de vatan sevgisi nedir bilmeyip halka doğruları söyleyen solcular da tutuklansın. Neyse burayı geçelim evet okulda kürdistan propagandası yapmışlardır yaparlar da en doğal hakları sen git adamın yaşadığı şehirde iki ayda iki yüz küsür sivil öldür, daha yürüyemeyen bebekleri vur öldür ve ben terörizme karşı savaşıyorum de. Kim inanır buna? Sonra adamlar ayrılmak istiyor, bizi beğenmiyor, bölücü bunlar tü kaka diye elinde palayla okulu bas, zaten eşi dostu anası babası hatta kendisi hergün memleketinde ölümle burun buruna yaşayan insanları sizi öldürürüz diye tehdit et. çıksanıza lan sokağa silahlar sussun diye! siviller ölmesin diye! beraber yaşayalım deyin yerse! Biz neyi paylaşmıyoruz desenize devletinize. Orası vatan değil mi? Oradaki senin vatandaşın değil mi? Hani seviyordun vatanını? Ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakmazsınız ulan. Yüreksizsiniz yüreksiz. Kalabalık olduğun yerde havlayıp, kalabalık olmayınca susmak değil delikanlılık.

  Edit: ülkede türkler azınlık olsaydı bağımsızlık için savaşmayacak mıydınız? Yoksa aman onlar kalabalık zaten onlar yonetsin biz de kafamıza vurulunca oturalım mı diyecektiniz?
  #37355 martineden | 3 yıl önce
   
 7. 7
  abartılmayacak mevzudur. çok kısa sürmüş bir mevzudur. pek kayda değer değildir. o havai fişekler o pkklıların hep cebinde zaten buna şaşırmamak gerekiyor, ha ülkücülerde cebeciye girmesin, azıcık güçlenin öyle girin bari.
   
 8. 8
  Bu ülkücüler palaları nerden buluyorlar veya niye ihtiyaç duyuyorlar bilmiyorum yani.
  Crusader kings oyunu sanki. Gazili ülkücüler cebeciyi işgal etmeyi çalışıyor. fazla 'şanlı' tarihe maruz kalmanın yan etkileri bu. Biraz gerçek dünyaya dönün bence.
  #37464 kuirim kuir | 3 yıl önce