kayıt

selfie çeken şehzade

 1. 1
  amasyamızın bağrından kopup gelmiş şehzadedir.

  amasya belediyesinin yaptırmış olduğu, amasyanın şehzadeler şehri olduğunun vurgusu yapılan, belinde kılıç elinde telefon ırmak kenarında selfie yapan şehzade heykelidir. her ne kadar tepkilere neden olsa da mizah anlayışı sağlam olan arkadaşlarımızın başarılı bulduğu bir çalışma olmuştur.

  neden bu kadar tepki gösterildiğini hiç anlamadım. telefonunu ve kılıcını kırdılar adamcağızın vandal herifler. yeşilırmağın kenarında onlarca heykel var ama hiçbir heykel bu kadar dikkat çekmedi ve ilgi görmedi. heykelle fotoğraf çektirmek için başka şehirlerden gelen adamlar biliyorum ya. çok fazla turist gelmesini sağlamıştır memleketime.

  edit: şehzadenin selfie çekmediğine dair söylentiler de var. o hikaye şöyledir:

  şehzademizin babası seferdedir ve şehzademizin acilen padişaha ulaşması gerekmektedir, aksi halde fena şeyler olacaktır. fakat bi sorun oluşur; şehzadenin hattı aveadır ve bir türlü şebeke çekmediği için babasına ulaşamaz. o da telefonu yukarı kaldırmak suretiyle hunharca şebeke aramaktadır.
  #34428 overhead | 3 yıl önce
   
 2. 2
  şehzade selfie çekmez özçekimdir o. Amasya'ya iki sene önce gitmiştim ama bu heykeli ilk defa görüyorum ve duyuyorum. neden böyle bişey yapmışlar merak ettim doğrusu.
  #34453 docpeppa | 3 yıl önce
   
 3. 3
  fikri beğendim lakin heykeli beğenmedim. o ne öyle boynu yok gibi. antik yunanistan'daki adamların yaptığı heykellere bak bir de günümüz türkiye'sine bak.

  neyse fikir güzel.
  #34590 kuirim kuir | 3 yıl önce