kayıt

darth vader

 1. 1
  star wars adlı serinin efsane karakteridir.
  edit: henüz filmlerin tamamını izlemediğim halde açılmamasından rahatsızlık duyduğum başlık
  #33217 sadnyx | 3 yıl önce
   
 2. 2
  hakkında yazılan onca şeye ek olarak: kylo ren'in büyükbabası, esinlendiği kişiliktir. ölmüş olsa bile yaptıkları sayesinde torunlarına sith ruhunu aşılamayı başarmıştır.

  episode 8'de (bkz: force spirit) olarak geri dönecek deniyor ama hayırlısı bakalım.
  #33227 eko | 3 yıl önce
   
 3. 3
  bir zamanlar adı anakin skywalker dır. güce denge getirecek seçilmiş kişi olarak görülürken annesinin öldürülmesi,sevgilisinin ölüyor olması gibi olaylar nedeniyle ,ve aynı zamanda gücün karanlık tarafının sevgilisi padmeyi iyileştirecegine olan inancı nedeniyle karanlık tarafa geçmiştir.güç potansiyeli muazzamdır.oğlu luke skywalker tarafından şehid edilmiştir.üşüyoruz reyis.
  #33248 kvothe | 3 yıl önce
   
 4. 4
  jediların harcadığı bir yetenek olan anakin skywalkerın ta kendisidir. jedilar onun önemini maalesef anlayamadı Qui-Gon Jinn büyük usta bunu anladı ama ömrü yetmedi.

  gücün karanlık tarafına geçerek sith ruhunu ve gücünü benimsemiştir ve adını darth vader olarak değiştirmiştir. ama sithler de onun değerini bilemedi. sen koskoca darth vadersın kim sana emir verebilir la hadsizler.
   
 5. 5
  sinemanın 3 büyük kötüsünden en babasıdır. star wars hayranı olan herkesin sevdiği, olmayanların bile hakkında bir çok şey bildiği karakterdir. ayrıca anakin skywalker'ın nasıl kötülüğe yürüdüğünü izlemek isteyenler için (bkz: star wars: the clone wars) çizgi filmini tavsiye ederim, 6 sezondur, 3. ve 4. filmin arasında geçer. unutursak kalbimiz kurusun !
  #33490 cotyora | 3 yıl önce
   
 6. 6
  (bkz: spoiler allert) (bkz: yıktın perdeyi eyledin viran)

  dart vader sauronsa; dart sidious melkor'dur.
  #41300 hesoyam | 3 yıl önce