kayıt

Brace for popup!

cinsiyetçilik

 1. 1
  sende mabet var,bende de sap var demenin bilimsel yolu.
  bunu yapanlara sexist denir ve onlar sürekli cinsiyetçi küfür ederler. bir şeyi sikmek, bir şeye koymak gibi. yetiştiriliş tarzının ve kültürel yozlaşmanın da ürünüdür. önünde sallanan salatalık ile kadından üstün görür kendini ve küfürlerini dahi cinsiyetçi eder. şunu bilin ki sevgili erkek arkadaşlarımız, ettiğiniz küfürler basit değil.
   
 2. 2
  Nefret ettiğim, her daim savaş halinde olduğum durumdur. Cinsiyetçilerin amına koyacağız!
  #32819 kroper10line | 3 yıl önce
   
 3. 3
  ülkemizde ve dünyada bu konuyla ilgili bir çok sıkıntı vardır ama bu sıkıntı sadece erkeklerden dolayı yaşanmaz veya bu sorun sadece cinsel içerikli küfürlerle de alakalı değildir. toplumsal bir sıkıntıdır ve kadınlar da cinsiyetçilik yapılmasına izin verdiği için erkekler kadar suçludurlar (bkz: kadınların kendilerini istemeden küçültmeleri)

  ve nedense cinsiyetçilik denilince akla gelen kadın hakları ve kadınların ezilmesidir ama aslında cinsiyetçilik kadını veya erkeği bir diğerine göre üstün görmektir. bunu kadınlar da ve erkekler de yapıyor herkesin bildiği gibi. önemli olan bu soruna bir çözüm bulmaktır. iki cinsiyet birbirini suçlayarak zaten bir yere varamaz.

  çözüm ise kısa olarak şöyle anlatmak isterim. toplumdaki kadın ve erkek anlayışını değiştirmek lazım bu ise eğitimle olur. çocuklara belli bir yaştan eğitim verilmeli kadın ve erkeğin hak ve özgürlük anlamında eşit olduğu sadece anatomik farklılıklarının bulunduğu anlatılmalı. sonuçta bizde cinsiyetçilik yapıyorsak veya yapmışsak zamanında iyi eğitim almayışımızdandır iyi bir anlatan olmamış demek ki bize.
   
 4. 4
  aklıma feminist insanları getiren kelimedir fakat tabii ki bu kadar basit değil.

  bayana bayan demeyecekmişiz mesela bay kelimesinden türüyormuş(*: swh)
  #32834 prof | 3 yıl önce
   
 5. 5
  ego'nun "öğRENCi BAğğYAN" update'idir efenim.metro ya da otobüse binerken gelen bu bed sesli uyarı(!) ile tüm nazarlarin size çevrilmesi neticesinde sanki suç işliyomuşunuz gibi bi hisse kapılır,son derece bedbaht bir şekilde süklüm püklüm olarak geçersiniz o turnikeden.
  #32846 herifcioglu | 3 yıl önce
   
 6. 6
  Cinsiyetçiliği sadece küfür olarak algılamakta ayrı bir başarı tabi denilen başlıktor
   
 7. 7
  ya afedersiniz de aq diyince "cinsiyetçisin bıdı bıdı" diyorsunuz da dalağını sikim dersem neyci olacam? küfür lan bu. orospu diyince cinsiyetçi,sikmek,koymak cinsiyetçi eee neye küfür edince cinsiyetsiz olacak? hani o çok meşhur serçe parmağını sehpaya vurmak var ya he işte o olduğunda erkeklerin yarısı o anki acıyla ananı sikim diye bağırıyor ama ortada kimsenin anası yok. o yüzden saçmalamayın böyle "ımı cinçiyetçi küfüy" falan diye. pezevenk de cinsiyetçi küfür he aq
  #32875 docpeppa | 3 yıl önce