kayıt

Brace for popup!

girdilerin silinmesi

 1. 1
  girdilerim benden habersiz silinmeye başlandı buna ek olarak bir kaç başlığımda silindi bundan dolayı yönetime bir sitem ve diğer yazarlara bilgilendirme olarak bu başlığı açtım ki diğer yazarlar da bilgilensin.

  düzenleme 1) benden habersiz silinen girdilerim ve başlıklarım için açtım bu sayfayı bana geri gönderilen girdiler için değil yanlış anlaşılmasın diye bu düzenlemeyi giriyorum.
   
 2. 2
  bir üniversite sözlüğünde yapılacak en saçma şeydir.

  eğer bu başlık ve birisi silinecekse beni de silsinler sonra 1 yıl burada takılıp sonra silinmek daha çok koyar boşa emek harcarız boşa alışkanlık edinmiş oluruz.
  #31978 prof | 3 yıl önce
   
 3. 3
  benim de sürekli başıma gelen olay.tek yapmanız gereken ufakta olsa sözlüğü eleştirmeniz. eğer eleştirirseniz kural 17'diye geri gönderiliyor.
  https://gazisozluk.org/entry/29729: Kural 17'diye silinmiş girdi)
  #31979 uzayli | 3 yıl önce
   
 4. 4
  yapılmaması gereken işlemdir. her ne kadar çok gereksiz entryler de olsa silme işlemi tamamen rafa kaldırılmalıdır. bunun yerine nedeniyle beraber entry i geri gönderip düzeltilmesini istemeyi öneriyorum. ha derseniz ki biz gönderiyoruz düzeltme olmadan geri giriliyor o zaman biz düzelttiğimiz gönderiyi onaya gönderelim eğer yönetici onaylarsa düzeltilmiş olarak girilmiş olur entry.
  #31984 alamutfedaisi | 3 yıl önce
   
 5. 5
  yalnizlik konusunda yönetime hak veriyorum lakin şu sorunun cevabını merak etmekteyim bu kişi madem ki hatalı o halde neden şuan yazar?

  burada ki sorun iletişim yetersizliği yönetim bir şeyler yapıyor ancak nedenlerini paylaşmıyor doğal olarak yazarlarda tepki veriyor.(diğerlerinin tepki vermemesinin nedeni yazar değilde "yazan" olmaları olabilir)

  Benim önerim herkesin şu soruyu cevaplandırması "sorun ne?" ve "nasıl çözeriz" aksi taktirde bu tartışma uzar gider.
  #32001 kaptanporsuk | 3 yıl önce
   
 6. 6
  Sözlük kurallarına uymayan ve sözlüğün akışını bozan entrylerin moderatörler tarafından silinmesi olayıdır.
  Sözlüğe kayıt olurken bu kurallara uyacağımızı kabul ettiğimizden dolayı eleştirilmesini bile gülünç bulduğum hadisedir vesselam.
  #32004 nodus142 | 3 yıl önce
   
 7. 7
  biz öğrenmemiz gerekeni öğrendik gerisi özelde devam etse keşke. ayrıca biri mutlaka bu kurallara aykırı entryleri silecektir. benimkini de es geçmesin lütfen.
  #32008 alamutfedaisi | 3 yıl önce
   
 8. 8
  sözlük kuralları olan bir sözlük olmasa idi başlık doğru bir başlık olabilirdi. fakat kurallara uyulmalı. benim de siliniyor, olsundu.
   
 9. 9
  hakkında sıkıntı yaşadığım durum. silinmesi veya geri gönderilmesi benimde canımı sıkıyor. ben konu ile ilgili bir şeyler düşünüp fikrimi beyan etmişim başlık ile bağlantı kurmuşum ancak admin arkadaş anlamadığı için veya farklı bakış açısına sahip olamadığı için geri göndermiş. böyle olunca yazası gelmiyor insanın. bana derseniz ki uygunluk algoritmayla kontrol ediliyor tarafsız o zaman hatalıyım derim ama düşüncelerim bir insanın fikir süzgecine takılıyorsa olmaz olsun böyle özgür sözlük.
  #32011 wasporan | 3 yıl önce
   
 10. 10
  (bkz: çıkışa gel )
   
 11. 11
  Sözlüğün kodifikasyon çalışmalarındaki eksiklikten kaynaklanan durumdur. Ne yasak ne değil belli değil ki. Kurallar biraz tartışmaya açılsa belki, daha derlenip toparlansa, son halini alsa, yazarlar kuralları benimsese, kuralların amacının sözlüğün devamlılığı ve yazarların güvenliği olduğu konusunda anlaşılsa, bazı şeyler daha net olsa ve moderasyonun keyfine kalmasa her şey daha güzel olacak belki de.
   
 12. 12
  kuralları her yazar siteye kayıt yaparken kabul ettiğinden açılması anormal olan başlıktır, ayrıca silinmesi gereken başlıktır, bir arkadaş demişki silinme olayı kalksın, şimdi ben bu başlığa girip sümük yazarsam silinmese normal midir bilinmez
   
 13. 13
  artık ne kadar siliniyor ise, yazarın birinden
  "Yönetici misiniz bilmiyorum ama siz ordan burdan sıkıp milleti yönlendirmeye çalışarak başlıkların altındaki entryleri 20 den yukarı çıkaramazsınız bırak açılsın yayılsın biraz kendi kendine bi düzen oluşsun sonra çiz sen altını cs serveri değil bu dakka başı ban atıyosunuz yönetici misin bilmiyorum ama bu sözlük böyle bi yere gitmez"
  yönetici olabileceğim ihtimal verip böyle mesaj aldıran girdilerin silinmesidir.

  Not: yazarla konuşmuşluğumuz yok.
  #32035 uzayli | 3 yıl önce
   
 14. 14
  yaklaşık 1dk önce silinen girdimdir.girdim bu başlıktaydı.

  not: geri gönderilmedi.
  #32054 uzayli | 3 yıl önce
   
 15. 15
  Sözlüklerin forumlardan farkları forumların belirli bir konuya has, kısıtlandırılmış konular içermesi ve kişilerin subjektif görüşlerine daha çok yer vermesidir. Katılımcı sözlükte ise bir konu kısıtlaması söz konusu olmadığı gibi, subjektif ve spekülatif bilgi içermemeye olan yatkınlık forumlardan daha fazladır. Ancak bu Vikipedi'de olduğu gibi salt ansiklopedik bilgi demek değildir. Yazarlar kendi görüşlerini bir takım gerçeklerle birlikte açıklayarak tanım girebilirler. Bu, aynı zamanda bir konu hakkında değişik görüşlerin ortaya konularak bir görüş çeşitliliği oluşturmasına yol açar.

  kaynak: (bkz: vikipedi)

  içerisinde bulunduğumuz oluşum gazi forum değil, gazi sözlüktür. diğer sözlüklerde olduğu gibi, bu formatı sürdürebilmek için çaba gösteren yöneticilerin koyduğu kurallara uymamız gerek. kurallara 'kayıtsız şartsız uyacaksınız' denilmemektedir burada, tabii ki hakkınızı savunun, entrylerinizin neden silindiğini kuralları okuduğunuzda bile anlayamıyorsanız şüphesiz ki sözlük yöneticileri durumu size bilale anlatır gibi anlatacaktır. ki sözlük kuralları, sözlüğün kuruluşundan itibaren var. bu kuralları okumadan sözlüğe girdiyseniz o da biraz ne bileyim sizin andavallığınız. örn; sen 'bok' diye entry girip sonra vay benim entry silindi diye ağıt yakamazsın, bu konuda serzenişte bulunmak için başlık da açamazsın. ayrıca rica ediyorum, böyle salak sulak konular için başlık açıp sözlüğü kirletmeyiniz, gidin yönetimle birebir konuşunuz.

  entrylerinizin silinme nedeni sizin kişisel görüşleriniz değil, onları ifade etme biçiminizden kaynaklanmaktadır. ayrıca bir çaylağın entrysinin yazar tarafından paylaşılması sözlüğe büyük saygısızlık/olaya dışarıdan müdahale etmektir. bırakın sorunu olan yöneticiyle konuşsun, size ne milletin çaylak olmasından ayol? en fazla 'ya bu yazarı da pek bi severdik neden çaylaklığa alınmış, yazdıklarından mahrum bırakıldık : (((' yazılır. bununla yine durunulamıyorsa da, çaylak olan kişiyle ya da yönetimle iletişime geçilip olay öğrenilir sonra konu hakkında bikbik atılıp tutulur. hep birlikte yüksek sesle bir kez daha tekrarlıyoruz, burası forum değil.

  sözlüğü geliştirme işi sadece yöneticilere ait bir mesele değildir, bu konu yazarları da ilgilendirir. yönetici hata yaparsa, kural ihlalinde bulunursa onu da yazar uyarır. hatta kurallar, yazar şikayetlerine göre (gerçekten mantıklı şikayetlerse) tekrar tekrar düzenlenir. sözlüğün gelişmekte olduğunu unutmayınız ve eğer ortaya güzel bir şeyler çıkmasını istiyorsanız beyninizi biraz daha fazla çalıştırmanız yeterli olacaktır. gazi sözlüğün alıp yürümesi hem gazinin imajı için hem de biz yazarlar için müküş bir olay olacaktır.

  sözlüğün eleştiri kabul etmeyen bir yapısı olduğunu düşünmüyorum. olay sadece üslup meselesine bakıyor. ki çocuklar kendilerine hakaret eden yazarı bile geri alıyorlar sözlüğe. eğer yazar iyi yazıyorsa, sözlüğe uyum sağlamayı kabul ediyorsa olayı kişileselleştirmenin alemi yoktur *çünkü profesyonellik bunu gerektirir*
  (bkz: entryi öldür yazarın hakkını yeme)

  haydi bakalım, kurallara uygun başlık açın şimdi.
  #32071 allah diyen pense | 3 yıl önce