kayıt

odtünün mescid saldırısı

 1. 1
  geleneğin bozulmayıp odtüde kemalist-sol çetelerin islam'a ve müslümanlara yönelik çirkin saldırılarıdır.

  özgürlüğü savunan görüşün özgürlük anlayışıdır.

  (bkz: odtü yıkılsın yerine üniversite kurulsun)

  https://twitter.com/Malikejder47/status/679303276303634432: kısa videoları)
  #31376 prof | 3 yıl önce
   
 2. 2
  Dinsiz şerefsizlerin yaptıkları eylemdir. Boş zamanlarında olay çıkartıyo orospu çocukları

  Neden eksiliyosunuz? Ben arkasındayım dediğimin. Adam gibi duranlara bişey demiyoruz.
  #31377 yalnizlik | 3 yıl önce
   
 3. 3
  Mescid saldırısı değildir o. Işide çıkarma yapmışlardır denilen mevzu.
  (bkz: gazide gomünüste saldırıyorlar genellemesi)
  #31413 alarkofeminik | 3 yıl önce
   
 4. 4
  Odtü mü saldırmış mescide? Odtülüler mi? Kemalist oldukları nerelerinde yazıyor acaba? Odtü iyi bir üniversite olabilir ama bu odtüde okuyan insanları çok akıllı, çok modern falan yapmıyor. Sınavdan yeterli puan alan herkes girebiliyor. Ha derseniz ki rektörlük de buna müsaade ediyor onu ben bilemem. Ama herkesi bir tutup,rastgele birilerini yaftalamak hoş değil.
  #31417 docpeppa | 3 yıl önce
   
 5. 5
  siyaseti dini okullara bulaştıranlar utansın diyebileceğimiz bir konu.
  #31422 problemli | 3 yıl önce
   
 6. 6
  tipik bir odtü olayı daha. okulda bildiğin pkk desteğini açıkça belli edenler eylem yaparken kimse olmaz piyasada. o zaman herkes özgürdür.
  bütün odtülüler eşittir.
  bazı odtülüler daha da eşittir.

  Edit: Eksileyen arkadaşların mentalinde olanlar eylemlerine aralıksız devam ediyor. Buyrun şimdi de namaz kılan öğrencilere saldırıldı. Sizin eksileriniz de saldırılarınız da bu milletin imanını perçinliyor devam edin.

  http://www.sabah.com.tr/webtv/yasam/odtude-namaz-kilan-ogrencilere-saldiri: saldırı haberi)
  #31452 geyik | 3 yıl önce
   
 7. 7
  Rastgele yaftalama her odtülüye yapılması doğru olmadığı gibi her sakallıyada doğru değildir
  Adam odtülüym diyor terorist dışardan girmiş provake
  Adam müslümanım diyor terörist dışardan girmiş provake
  Ama böyle bakana böyle : )
  #31474 red | 3 yıl önce
   
 8. 8
  Yine Mağduriyet Yine Aynı Senaryo !
  Bugün ODTü’de yaşananlar, son zamanlarda coğrafyamızda ve ülkemiz üniversitelerinde yaşananlardan bağımsız düşünülemez. Bugün üniversiteler aynı tarzda örgütlenmeler ve oluşumlar ile gericilikle kuşatılmaya, AKP fiilen kendini var edemediği üniversitelerde bu tarz provokatif senaryolarla üniversiteler kuşatmaya baskı altına almaya çalışılmaktadır.
  özellikle geçtiğimiz iki senedir kendilerini gündem etmeye ve dayatmaya çalışan islamcı grupların ODTü’deki varlığı, okul kamuoyuyla girdikleri tartışmalarda takındıkları tavırla birlikte herkesin malumudur. Bugün yaşananlarla ilgili yapılan dezenformasyona ilişkin ise bilgilendirme gereği hissetmekteyiz.
  Kim olduğu belli olmayan 70 kişinin imzası bahane edilerek Hazırlık binalarının yanına, hâlihazırda var olan 16 taneyi hiç göz önüne getirmeksizin, yeni mescit yaptırmaya çalıştıktan sonra, 400’den fazla hazırlık öğrencisinin talebiyle durdurulan inşaatı sindiremeyen bu insanlar, bugün öğlen saatlerinde de mağdur tiyatrosunu sahneye koydular. Birkaç seferdir mağdur görünebilmek için Hazırlık Okulu'ndaki basketbol sahasında namaz kılan provokatörler, yanlarına gidilip de mescidin hemen 10 metre ötede olduğu konusunda uyarıldıklarında tehditler savurmaya başlamış, hemen arkasından kamera kayıtlarını başlatarak niyetlerinin provokasyon olduğunu ortaya koymuşlardır. Daha öncesinde yaşanan tehdit olaylarının sorumlusu olarak aralarından ayrılanları öne sürmüş, alakaları bulunmadığını söylemiş olsalar da, aralarında IşiD sempatizanı olduğu herkes tarafından bilinen, selefi mezhebine mensup bireyleri dışlamayı kesinlikle reddetmişlerdir. Bugün bardağı taşıran damla olarak bir arkadaşımızın tehdit edilmesi üzerine, aralarındaki IşiD sempatizanlarının okula bildirilmesi, teslim edilmesi talebiyle gittiğimizde; kameralar varken yere yatan, yokken tekbir getiren arkadaşlar, hâlâ mağduru oynamaya çalışmaktadırlar.
  Yani Bugün ODTü’de yaşananlar yansıtıldığı gibi namaz kılan, mescidi kullanan müslümanlara bir saldırı değildir. AKP’nin mezhepçi politikalarını ODTü’de ve diğer tüm üniversitelerde gerçekleştirmeye çalışan bir grup provakatörün engellenmesidir. ODTü’de tehdit edilen öğrencilerin, kendini savunmasıdır!
  ODTü Gençlik Muhalefeti açıklamısıdır ne kadar doğru bilemem
  #31736 zeusunoglupenis | 3 yıl önce
   
 9. 9
  gazi sözlükte açılan 'cahillik turnusolü' başlıklardan bir diğeridir. ya bugün ışid ülkene girmiş, her gün şurda burda canlı bomba var haberleri izliyosun, ışidin türkiyede uyuyan hücreleri olduğunu bilyorsun, hatta ve hatta ışid senin başkentine, yaşadığın şehre, iki tane canlı bomba gönderip türkiye tarihinin en kanlı terör eylemini gerçekleştiriyor, bir de odtülüler okulundaki ışidlileri kovalayınca 'la bunlar zaten bölücü', 'bunlar vatan millet düşmanı' diye laf atıyorsun. bu nasıl bir zihniyettir arkadaş? sen de kovalasana okulundan. selefi değil diye kafa kesen zihniyetin ne işi var yahu üniversitede? ama yemez değil mi sayın ülkücü? devlet destekliyor değil mi? it sahibini ısırmaz değil mi?
  #32116 martineden | 3 yıl önce