kayıt

Brace for popup!

yeşil peri

 1. 1
  Absinthe ya da Absent çeşitli bitkilerin damıtılarak fermante edilmesiyle elde edilen, alkol oranı yüksek bir içkidir. rivayete göre, van gogh a kulağını kestiren içki

  Kapıyı pencereyi kitleyip ve kesici-delici her türlü aleti kaldırdıktan sonra 4 arkadaş %85 alkol oranlısını içmiştik, adamı şekilden şekile sokuyor neler yaptık sabah nasıl oldu fazla hatırlamasamda (hala meçhul inş. kötü şeyler olmamıştır) meşhur yeşil periyi görme olayı hikaye sanırım en azından halüsinasyon seviyesine çıkmadığımız kesin,

  kısaca; Uzak durun. Saf alkol içmek gibi lan mübarek, içtikten sonra vücutta dolaştığı her yerin yandığını hissediyorsun, özellikle kulaklar ateş atıyo, şuan bile istemsizce kulaklarımda bi ısı hissettim.
  #31372 asymptote | 3 yıl önce
   
 2. 2
  %85 alkol içeren yesilce bir sıvı. Daha çok absent diye bilinir . türkiyede satılması yasak diye biliyorum ancak bulmanız cokta zahmetli olmuyor internette nasıl içilir diye yüzlerce saçma videosu var bakıpta hayatınızdan üç beş dakikanizi böyle saçma şeylere harcamamanız dileğiyle saygılar.
  #31374 nodus142 | 3 yıl önce
   
 3. 3
  Namı kendisinden önde yürüyen içki. Türkiye'de satılmıyor ama ne hikmetse hakkında bilgisi olmayan yok. Sözüm meclisten dışarı. Yakın çevrenizde illaki vardır "ben içmiştim bi kere" diyen. Sağdan soldan duyduğum kadar biliyorum ben de. Aklıma bi hikayeyi getirdi.

  Zamanında bal çok pahalıymış. Pek Kimse yiyemezmiş öyle pahalı olduğundan dolayı. Bir gün adamın biri kahveye gitmiş. 'Ulan bal da ne tatlı şeymiş' diyerek kahvedekilere hava atıyormuş. Biri çıkmış demiş 'sen nerde gördün de yedin balı' demiş. Adam da 'ben yemedim ki kaymakam yerken kardeşim gördü' demiş.
  #31378 docpeppa | 3 yıl önce
   
 4. 4
  Oscar Wilde’ nin da söylediği gibi: “ilk bardaktan sonra olmasını istediğiniz şeyleri sanki öylelermiş gibi görürsünüz. ikinci bardaktan sonra hiç yoklarmış gibi olur. Sonraysa gerçekte nasıllarsa aynen görmeye başlarsınız ki, işte bu dünyanın en berbat duygusudur” ”der.
  #31405 zeusunoglupenis | 3 yıl önce
   
 5. 5
  birinci dünya savaşına kadar avrupada bira maliyetine üretilip hayvan gibi tüketilen içtikçe halislere sokan intihar ettiren esprili yanıyla kulak kestiren içkiyken WW1 zamanında yasak konmasıyla ortalıktan çekilmiş içkidir. thujone maddesi çıkarıldıktan sonra tekrar üretilmeye başlandıysa da eski popülaritesini yakalayamamıştır halihazırda mekanlarda veya büyük marketlerde bulunabilecek bi içkidir abartılacak bişey değildir van gogh un kulağını kesmesi buna bağlanır ancak kulak iltihabı olduğu dayanılmaz acıları sonucu kestiği bilinir
  #31423 yanik elci | 3 yıl önce
   
 6. 6
  direk amirim geldi akıma bkz: https://youtu.be/EKhsqyTgmE4
  #31432 ideolojikkarmasa | 3 yıl önce
   
 7. 7
  Kıbrısta çok tüketilen alkol oranı yüksek şekerli alevli hazırlanan yeşil renkli ve sünger olduğu çevresince tescillenmiş bir abimizi bana bişey olmaz atarı sonrası verilen iki şatla evin içinde yok edip banyoda ki küvete ışınşayan tahrip ve tahrik gücü yüksek içkidir karaciğerimizi koruyalım (kamu spotu)
  #31490 red | 3 yıl önce
   
 8. 8
  sadece ufacık bir yeşil peridir. kafası var.
  #31505 problemli | 3 yıl önce