kayıt

Brace for popup!

aliexpress

 1. 1
  bir süredir takip ettiğim ve araştırmalarım üzerine alışveriş yapmaya başladığım site. birçok ucuz ürün, ıvır zıvır, gerekli gereksiz şeyleri uygun fiyata bulabilirsiniz. ayrıca bedava kargo seçeneği olan ürünleri seçerek daha ucuz istediğiniz şeyleri elde edebilirsiniz. ürün gelmediği taktirde ya da sorunlu çıktığı taktirde geri gönderip paranızı geri alabilme imkanı tanıyormuş firmalar. ayrıca ürününüzü internet üzerinden takip edebiliyorsunuz.

  edit1: 03.12.2015 tarihinde aldığım ürün 21.12.2015 tarihi ile elime geçmiştir. tahmini teslim süresi 15-27 gün arasındaydı zaten. ürün elime gayet sağlam bir şekilde gelmiştir. son derece memnun kaldım siteden.
  #27335 glorious turtle | 3 yıl önce
   
 2. 2
  alışverişte kullandığım tek ve yegane site diyebilirim. ucuz ve kesinlikle müşteriyi yormuyor üzmüyor. yüzlerce liralık alışveriş yapmışımdır daha bir kere sorun yaşamadım.

  para iade garantisi ise muhteşem işliyor. ürünü alır parayı ödersiniz para aliexpress ortak havuzuna gider. satıcıya ulaşmaz. siz ürünün elinize ulaştığını ve sorun olmadığını onaylarsanız para satıcı hesabına aktarılır. tersi bir durumda ürünü ücretsiz geri gönderir yenisini talep eder yada hiç uğraşmaz paranızı geri alırsınız

  aliexpress kendi başına bir mağaza değildir bunu da bilmekte fayda var. birçok mağazanın birleştiği çin devleti menşeili bir kuruluştur. Onun için ürün alırken mağazanın ve alınacak ürünlerin geri bildirimlerini iyi okumalı kesin güvenmeden alışveriş yapılmamalıdır


  bazı satıcılar cidden yardım sever. örnek verecek olursak bir alışverişim gönderi teslimat zamanını aştı ve param iade edildi. satıcı ile mesajlaşmam sonucu adam bir ihmali olduğunu söyledi ve ücret almaksızın bana aynı ürünü kargoladı. bir özür ve hediye olarak kabul edin dedi ve ürünü aldım. hayran kalarak kullandım
  #27358 yasirsamed | 3 yıl önce
   
 3. 3
  Alibabanin perakende satış bölümü. Dünyanın en değerli sitelerinden biri.
  #27413 fasist | 3 yıl önce
   
 4. 4
  Fiyat - gümrük olayında bir sıkıntı çıkartmadığını merak ettiğim e-shopping sitesidir.

  Mesela 1500tl lik bir ürün gümrükte takılır mı? vergi isternir mi ( elektronik değil )

  elektronik ürünlerin alayı vergiye takılır diye biliyorum
  #27479 antique st | 3 yıl önce
   
 5. 5
  Bağımlılık yapıyor!

  günde 2 siparis veriyorum ve hepsi saçma sapan ıvır zıvırlar kendime de engel olamıyorum.

  Teslimat süresi 15 ila 75 gün.
  #62017 nodus142 | 3 yıl önce
   
 6. 6
  saat bağımlılığım sağolsun, buradan çok saat aldım. gayet sağlıklı bir şekilde elime ulaştılar. teslimat süreleri değişiyor fakat genelde beklenen süreye değiyor.
  #62021 ekctskn | 3 yıl önce
   
 7. 7
  Bir vag kablosunu tam 34 günde yollayan sitedir.fiyatları ucuzdur.
  #62048 dextermorgan | 3 yıl önce
   
 8. 8
  ah ulan ben açacaktım başlığı dedim okurken. harika bir site ya kargo parası vermeden dünyaları komik paralara aldım buradan.
  çinliler dünyayı istila eder bu gidişle gençler uzaylılara gerek yok
  #62091 longlivetheking | 3 yıl önce
   
 9. 9
  aslen adı alibaba olan hatta çılgın ceo sunun alimama adının bile telifini aldığı satımsal oluşum
  #62185 gazman | 3 yıl önce
   
 10. 10
  siteye girene kadar ihtiyaç olduğunu bile bilmediğiniz şeyleri aldıran site. (bkz: free shipping) (bkz: yayy)
  #62222 hesoyam | 3 yıl önce
   
 11. 11
  begendigim elbiseye 3 ay bicen online alisveris sitesidir. zaten kumasina dokunmadan para odemeyi reddeden ben bir de 3 ay sonraki mechule guvenemezdim. ama hep ziyaret ederim bir suru begenirim, cok guzel parcalar var. kesinlikle bir bakilmali
  #62241 kuslarucuyor | 3 yıl önce
   
 12. 12
  alışveriş yapmayı düşünen fakat kuşkulanan arkadaşlar gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirler. sadece yüksek tutarlı ürünler gümrükte takılabiliyor. 150 200 liralık ürünlerden bahsediyorum. onun dışında sıkıntı yok.
  sadece alışveriş yapacağının satıcının dükkanına bakmak ve aldığı puanla bakmak gerekir. her ay alışveriş yaparım. fare, kulaklık, telefon kılıfı, fare pad'i ve elektronik birçok şey alıyorum.
  tavsiye ederim
  #75879 utanmaz adam | 2 yıl önce
   
 13. 13
  Güvenilir ve ucuz alışverişin adresidir. Tabi aldığınız şeye bağlı.

  Gözümü karartıp Sherlock Holmes paltosu almıştım buradan... Geliyor yani bir şekilde, korkuya mahal yok.
  #75881 kogudey mergen | 2 yıl önce
   
 14. 14
  gümrük yasasına göre 81 doları aşmadığınız sürece sıkıntı yoktur. telefon alınacaksa da satıcıdan kargo ücretini ek vererek parça parça göndermesini isteyin. ha birde gift olarak işaretlenmeli. en hızlı postası da hongkongpost tur bilginize.
  #75882 VahimKanseri | 2 yıl önce
   
 15. 15
  çinin hızlı büyümesinin arkasında yatan en büyük şirketlerden biri.
  pahalı gönderilerinizden devletin gümrük vergisi alabilmesi için faturayı görebilmesi gerekir, eğer alım yapacağınız satıcıyla gönderim öncesi irtibata geçip gönderinin üzerine "hediyedir" yazmasını isterseniz vergiye dahil olmadan alabiliyorsunuz kargonuzu.

  hükümet çinin engellenemez yükselişine de baya gıcık olmuş durumda, bizim ülkemizden çıkan paralar başka hükümetlere vergi olarak ödeniyor çünkü, hem nakit çıkışı oluyor ülkeden hem de vergiler çin hükümetine gidiyor.
  #75888 zer0day | 2 yıl önce