kayıt

bir defa geldiğin hayatta köle gibi çalışmak

 1. 1
  hayatın veya yaşamın bir şanstan ibaret olup olmadığını sorguladığımız bu hayatta, sabah 8 akşam 18 çalışma durumudur, kimisi haftada 6 gün çalışır, kim olduğunu insan olduğunu unutup kapitalizmin maşası haline gelir. peki bu ne derece doğrudur, yaşamak çalışmaktan ibaretse yaşamamak tercih edilmeli midir?

  (bkz: intihar ediyo muyuz gençler?)
   
 2. 2
  Biz dünyayı değiştirmek istedik ama olmadı, ama dünya da bizi değiştiremedi…
  (bkz: Tuncel Kurtiz)
  Para bize değil ne zaman biz paraya sahip olmayı öğrendiğimizde yıkılacak sistemdir
  #27042 zeusunoglupenis | 3 yıl önce
   
 3. 3
  Bunları sorgulamak doğru . içgüdüsel insan merak ediyor böyle şeyleri . En başta düzen yanlış. Biz bu düzende yaşıyorsa varolmak hayatta kalmak için para kazanmak zorundayız . En azından insan gibi yaşamak için para kazanmak zorundayız . Bunu hep düşüneceğiz, çalışmak istemeyeceğiz , istemediğimiz saçma sapan ama sırf toplum çok saygı duyduğu için bazı mesleklerde deli gibi çalışacağız . Buna mecburuz , sistemin kurbanıyız . Biliyoruz ama bir şey yapamıyoruz
   
 4. 4
  Alıntı yapmazsam ben bir hiçim o yüzden yapayım en iyisi.

  "Sizler işiniz değilsiniz... Sizler paranız kadar değilsiniz... Bindiğiniz araba değilsiniz... Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz... Sizler iç çamaşırı değilsiniz.. Sizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden pisliklerisiniz..Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz..."
  #27060 docpeppa | 3 yıl önce
   
 5. 5
  elimizdeki telefon, salondaki televizyon, kullandığımız microsoft, kendimize ait olduğunu sandığımız fikirleri bizlerden önce düşünen insanlar hep çalışan, eşek gibi çalışan insanlardır. insanlığa yön verenlerdir. teorisyenlerdir. yalnız fark onların bu işleri isteyerek yapması (en azından biz öyle tahmin ediyoruz veya öyle tahmin etmek istiyoruz) iddia edildiği üzere bizlere ise dayatılmasıdır. lütfen ''köle gibi çalışmak'' tan ziyade ''çalışmak'' ile ilgili probleminiz olmasın. hiçbir şey yapmayıp yapan insanların üstünden parazit gibi geçinmeye de kimsenin hakkı yoktur.
  velhasıl kelam mesele çalışmak veya çok çalışmak değil, mesele belirli ve insani koşullarda, çalıştığınız alana faydalı olacak şekilde çalışmamızdır. yaptığınız işten memnun değil iseniz maden işçisi olmak, 7. kata kırık bi merdivenle çıkıp boya yapmak gibi olasılıkları da düşünün
  #27067 potatoguy | 3 yıl önce
   
 6. 6
  Neden yaşadığımızı sorgulamayı bıraktığımız an normal gelecek durumdur..
  #27071 yabancakali | 3 yıl önce
   
 7. 7
  (bkz: kapitalizm)
  #27273 uzayli | 3 yıl önce
   
 8. 8
  Hepiniz koca bir pisliksiniz.neden biliyor musunuz?cunku hicbirinizin ne olmak istediginize donuk bir icgudunuz bile yok.benim gibi insanlara ihtiyaciniz var.benim gibi insanlar gerekli.ben olmadan bir hiçsiniz.boylece parmaginizi uzatip "hey iste kotu adam" diyeceksiniz.peki bu sizi ne yapiyor ha iyi adam mi? Siz iyi degilsiniz.ben her zaman dogruyu soylerim.yalan soyleyen sizlersiniz.pekala kotu adama iyi geceler dileyin.hadi.
  #27275 claptoningitari | 3 yıl önce
   
 9. 9
  genelde başarısız olunan bi durum sonrası söylenerek kendi vicdanını tatmin etme sözü.çalışmadığın durumda köleden daha berbat bi hayatın seni beklediğini de görmek gerekir.
  #27276 yurttas kane | 3 yıl önce
   
 10. 10
  bir defa geldiğimizi nereden öğrendik demek istediğim önermedir.
  bu konu hakkında bir bilginiz varsa mesaj atarsanız sevinirim.
  #27277 uzayli | 3 yıl önce
   
 11. 11
  Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak. diyerek gönderme yapabiliriz..
  #27327 asymptote | 3 yıl önce
   
 12. 12
  iki kelime ile "heba etmektir"
  #27420 bendegilim | 3 yıl önce
   
 13. 13
  Sorun ne biliyor musun?

  - Sorun, senin gerçekleştirmek için çırpındığın hayallerini başkalarının bakkaldan ekmek almaya gidiyormuşcasına kolay gerçekleştirmesi.
  Hem de hiç hak etmeden...
  #27435 bringer_of_rain | 3 yıl önce
   
 14. 14
  Sıkça bana kübada yaşama fikrini düşündürten naçizane durum...
   
 15. 15
  (bkz: bi dahakine kralsın be oğlum).
  #87140 ziyaaaaa | 9 ay önce