kayıt

Brace for popup!

kafede masayı çok dağıtmayan insanlığa saygılı müşteri

 1. 1
  parasıyla her şeyin satın alınamayacağını iyi bilir, garsonların insan olduğundan da haberdardır. örnek bir vatandaştır, etrafı tarafı onu çok sever, mütevazi bir tarafıda vardır.

  Lakin dağıtan müşteri tartışılacak bir konudur çünkü garson bunun için para almaktadır.
   
 2. 2
  Benimdir bu. Nadiren gittiğim burger king'de bile bir çöpü tepsinin dışında bırakırsam huzursuzlanırım. Bi kafedeysem dökerek yemişsem peçeteyle şöyle bi toplarim. çatalımı bıçağımı peçetemi falan yemeğim bitince tabağıma toplarım. Mümkün olduğunca çay bardağımı masaya bıraktırmam teşekkür ederek elden alırım. Gelen sosları işim bittiğinde geldiği gibi dizerim. Neden mi? çünkü insanız. Parasını vermiş olmamız bunu değiştirmez. Ilerde hepimiz mesleğimiz ne olursa olsun insanla muhatap olarak çalışacağız. Güzel olmaz mı ilerde beraber çalışacağımız insanlar işimizi mümkün olduğunca kolaylaştırsa? çok iyi olur çok da güzel olur.
   
 3. 3
  öncelikle söylemek isterim ki garson boş toplamaz komi toplar ikisi de aynı şey demeyin. ya zaten insan gibi yemek denen bir terim var onu uygularsan çok dağıtmazsın masayı ve karşıdaki çalışanın da işini kolaylaşır. ha onun işi bu zaten eşek gibi toplayacak dersen ki diyenler var illaki senin işinde de sana bunu derler sonra eşek gibi sende yaparsın. yerlere çöp atıp çöpçüler boşa mı para alıyor demekle aynı şeydir bu söylem. bide burada mmf kantininde yiyip de leş gibi masayı bırakan arkadaşlara sesleniyorum temizleyin o masayı bulduğunuz gibi bırakın hatta daha temiz bırakın.