kayıt

kürdistan

 1. 1
  Kafkasyanin güneyi ve orta dogu'da , ermenistan,irak, iran,suriye ve turkiyede bulunan topraklarin bir kismidir kürdistan.
  Günümüzde bazilari ismini bile duymaya tahammul edemezken osmanlida boyle bir eyalet vardi oysaki simdinin osmanli sevdalilari birakin kürdistani kürt duymak istemiyorlar.
  analarin her daim agladigi yerdir kürdistan çünkü evlatlar her daim ölür , özgürlük savasi bitmez kürdistanin , kürdistan savasin esigidir özgürlügün besigi

  Edit: hem yorumlar hem eksiler sonucu aciklama yapma geregi duydum.benim anlamadigim ben bir ulke kurmaktan bahsetmiyorum o bölgeden bahsediyorim isteseniz de istemeseniz de o bölgenin adidir kürdistan.özgurluk savasi dedim onu mi acaba ülke kurmak anladilar diyorum mesela iside karsi direnis onurlu bir özgürlük savasi degilde nedir ya da türk ordusunun bazi hareketleri icinde ornek verebilirim ama türk kardesime laf etmeyim elestiri diye bir kültür yok son olarakta bir arkadas oyle bir yer kurulsa(dedigim gibi ben ulke kurmaktan bahsetmedim arkadas dedi diye aciklama yapiyorum) kisaca o ülkeyi bok goturur dedi hadi canim sende diyorum söyle diyeyim bugun senin ve benim de devlet büyüklerim petrolu kuzey irak kürtlerinden aliyor ayrica en güvenilmez insanlar türkler cikiyor(buyuk ihtimal arastirmada kastedilen turkiye insani ve türkiye insani her renk insani barindirdigi icinde sizin icin malum irk olan benim irkim da bu arastirmanin icinde)ama simdi siz diyeceksiniz ki turkler degildir turkiyedeki kürtlerdir onlar yoksa türklerden uckagitci , tecavuzcu, pislik cikar mi hic üstün irkin önunde boynum egik ya napacaktim  Edit2: kürdo yeter diyordu eksilemeyin artik diyordu ama türkolar durmuyordu sagdan soldan eksiliyordu .kurdo bu bir dusunce sakin olun diyordu ama türkolar kes la keko sus diyordu acimasizca eksiliyordu
   
 2. 2
  sözü geçen coğrafi bölgelerin bi kısmına mezopatamya deniyor bi kısmına kafkasya, diğer kısmına orta doğu.osmanlıda böyle bir eyalet vardı evet fakat şu anda kuzey ırak kürdistan özerk bölgesi dışında böyle bi yer yok.kürdistan güzellemelerin laf-ı güzaf.

  Kürtlerin yaşadığı her yere kürdistan deniyorsa orta asyadan Anadoluya her yer Türkistan olur.hatta Almanyada da 3 milyon Türk yaşadığı için ki kürt de çok orayı da paylaşırız artık.
  #16935 docpeppa | 3 yıl önce
   
 3. 3
  ola ki öyle bir ülke kurulsa (bkz. kuzey ırak) her türlü illegal maddenin ve unsurun kol gezdiği, yoksulluğun cahilliği cirit attığı, 3. sınıf bir ülke olmaktan öteye geçmeyecektir. geçirilmek de istenmeyecektir. bölgede hakimiyet kurmak isteyen ülkelerin oyuncağı olacaktır. yeriniz güzel. cebinizde türkiye cumhuriyeti nüfus cüzdanını taşıdığınız günlerin kıymetini bilin. rahat battı demesinler sonra. yerinizde dururken kimse kimseye karışmıyor. ama hangi ülkeden toprak isterseniz o toprakta boğar sizi. bu türkiyeye özgü bir şey değil. bugun sana toprak verirse yarın arkası kesilmez bu işin.
  #16945 darthvader | 3 yıl önce
   
 4. 4
  (bkz: neverland)
  #16950 bos adam | 3 yıl önce
   
 5. 5
  kuzey ırak dışında olmayan, muhtemelen de olmayacak olan yerdir. olsa bile bu ülke uyuşturucu, kaçakçılık, kadın ticareti gibi birçok pislikle geçinmeye çalışacak ve birçok devlet tarafından her daim sikilmeye mahkum olacaktır.
  #16957 egebebesi | 3 yıl önce
   
 6. 6
  fenalık geldi su konulardan, kavimler gocune lanet eder oldum. gidelim orta asyaya bahcede domates falan yetıstırelım, azıcık aşım kaygısız başım.(bkz: home sweet home)
  #16962 zodiac | 3 yıl önce
   
 7. 7
  Kendilerine kafalarına göre bir yer belirleyip bura bizim ağa diyenlerden farksızların yeridir.
  #16972 kedi annesi | 3 yıl önce
   
 8. 8
  bu fıkraya hep gülerim
  #16979 malavuranmuhendis | 3 yıl önce
   
 9. 9
  Kürtlerin yaşadığı coğrafyaya denir. Sanılanın aksine anadolu değildir orası. Anadolu kesin sınırları olmasa da yarımadayı içine alır. Ayrıca kürtlerin yaşadığı ayrımcılıklardan, aşağılanmalardan ve yoksayılmalardan dolayı özerk olmasını dilediğim bölgedir. Aslında şu yukarıdaki girdileri okuduğumda bile kürtlerden çok türklerin bağımsızlık için daha fazla ikna potansiyeli olduğunu görüyorum. Asıl bölücüler yaşama mücadelesi veren kürtler değil.Devam ediniz.
  #17013 kuirim kuir | 3 yıl önce
   
 10. 10
  Günlük hayatta dile getiremediği sözleri burada yazarak Gazi'de bi konusmusum hewal görmen lazım, Kürdistan dedim yoldaş of çok iyi dedim ya demek için bir kuzi keri tarafından açılmış başlık.
  Ayrıca orda yeni bi ülkeden bahsetmiyorsun ancak niyetinin ne olduğu açıkça ortada, burada demagoji, kelime oyunu yapma.
  #17082 khanasparuh | 3 yıl önce
   
 11. 11
  bu arkadaş sanırım gördüğü rüyanın etkisinde ki böyle bir başlık açmış
  #17239 haleluya | 3 yıl önce
   
 12. 12
  Her yerde olduğu gibi gazinin içindede hewallerin olduğunu ispatlayan başlık en kısa sürede roketlenmesi dileği ile.
  #17247 kaptanporsuk | 3 yıl önce
   
 13. 13
  siyasetin yeri okullar ve okul sözlükleri değildir. bu başlığa itibar etmeyiniz veya başlık altında siyaset yapmayınız
  #17269 utanmaz adam | 3 yıl önce
   
 14. 14
  israil'in herkesi birbirine düşürürek o bölgedeki olası rakiplerini etkisiz hale getirip büyük israil'i kuracağı toprak parçası.
   
 15. 15
  Var ya da yok bilmem yahut çok sağlam prim malzemesi.
  #17336 readanbeernot | 3 yıl önce