kayıt

Brace for popup!

Gazi mezun kimliği

 1. 1
  Mezun olurken dediler ki "Mezun kimliği istiyorsanız bir tane de vesikalık fotograf verin." Allah'ım dedim şükür ki gazinin ayrıcalık kontenjanını sanırım mezun olurken de olsa sonunda yaşıyoruz. Neyse tamam dedim verdim fotoğrafı. Bir ay sonra teslim almaya gittim. Benim minik kartım beyefendinin ellerinden bana göz kırpıyor. Bir sarıldım bir öptüm bir kokladımmm (bkz: nisan aktaş) neyse aldım kimliği. Bu kimlikle kütüphane ya da havuzu kullanabiliyor muyuz dedim yani ne gibi ayrıcalıkları var. Adam dedi ki "valla biz de bilmiyoruz. Alın hatıra olarak saklarsınız." Tesekkur edip ciktim.
  (bkz: bu da böylece bir anımdır)
  #86435 Cenesidusuk | 1 yıl önce
   
 2. 2
  2017 mezunları ve sonrasına verilen bir haktır, daha önce mezun olanlar (bkz: begi) alamamakta. Dilekçe yazdım verdim şimdilik size yok dediler. Sanki biz mezun değiliz, sanki benim diplomam diploma değil (bkz: yine sinirlendim)
  #86440 begi | 1 yıl önce
   
 3. 3
  Ankarada yaşamayacak olmama rağmen en çok bir daha o bahçeye rahatça girip çıkamayacak olmak üzmüştü beni mezun olurken. Mezun kart bu işe yarıyorsa eğer gitmesem de görmesem de o okul benim okulumdur!
  #86459 overhead | 1 yıl önce
   
 4. 4
  Gazi Üniversitesi'nin mezunları arasında uyguladığı çifte standarttır. Çünkü çok değerli üniversitemiz bu kart uygulamasını 2017 yılı ve sonrasında mezun olanlar için getirmiş. Daha önce mezun olanlara kart vermeyeceklermiş. 6 sene okuduğum, okumaktan da gurur ve mutluluk duyduğum okulun mezunlarına yaptığı haksızlıktır. Gazili olmaktan utanıp, bizim okul şöyle kötü, böyle kötü diyen tipleri her zaman eleştiren, üniversiteme laf ettirmeyen biri olmama rağmen yaşadığım bu üzüntü sebebiyle siz değerli Gazililerin affına sığınarak üniversitemizi birazcık eleştirmek istiyorum. Gazi Üniversitesi'nin en büyük sıkıntısı bir kurum kültürü oluşturamamasından kaynaklanmaktadır. Gazi Üniversitesi 'Gazili olmanın ayrıcalığını' öğrencilerine sadece afişlerinde hatırlatır. Öğrencisine sahip çıkmaz, mezununa sahip çıkmaz, personeline sahip çıkmaz. Kendi mezununa diğer üniversitelerin verdiği gibi kütüphaneden yararlanma, spor tesislerinde indirim gibi fırsatları sunmadığı gibi mezununu kampüse almamak için binbir takla atar.

  2017 yılında mezun olan arkadaşlarım mezun kimliği alınca koşa koşa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na mezun kimliği çıkarmaya gittim. Çok uzun zamandan beri beklediğim bu uygulama beni sevindirmişti, artık yıllarımı geçirdiğim, nice anılar biriktirdiğim okuluma kaçak yollarla girmeye çalışmak zorunda kalmayacak, alnımın akıyla kimliği gösterebilecektim. Sevgili üniversitemizin eski mezunlarına sahip çıkmayacağı aklımın ucundan bile geçmemişti. Sesimi duyurabilmek için dilekçe yazdım, ama bizim okulda dilekçelerin canları istedikleri ölçüde değerlendirildiğini de unutmuşum. Dilekçeme size kart verilmeyecek gibi bir cevap geldi (en azından cevap geldi, normalde dilekçelere cevap vermek üniversitemizin pek adeti değildir. ufak bir gelişme var sanırım). Sonuçta 2015'te ve 2016'da iki farklı bölümünden mezun olduğum üniversitenin kimliğini alamadım. Hala kampüslere ne üzücü ki kaçak giriş yapıyorum.
  #86796 optimalist | 1 yıl önce
   
 5. 5
  okumaktan da gurur ve mutluluk duyduğum
  dan sonrasını okumadım. Bi anket yapsak bu oran yüzde kaç çıkar acaba?
  Ben de öyle düşünmüştüm
  #86806 marlboro | 1 yıl önce
   
 6. 6
  gazi üniversitesi sert bir ceviz gibidir. o cevizi kırmak için uğraşmak, çabalamak, didinmek gerekir. yemişi hapur hupur yemek ise ayrı bir keyiftir. ben sadece cevizi çatlatabilmiş biri olarak mezun kimliğimi aynı sırada oturduğum arkadaşlarımdan farklı bir yere koyabiliyorum. bunun yargısını koymak zor değil insanların ne işlerle uğraştığına bakarak. yani mezun bir gazilinin kimliği iyi de olabilir kötü de. size bağlı.