kayıt

iş aramak

 1. 1
  mezun olmaya yakın başlayan ve insanın beyninde hiç bilmediği bölgeleri çalıştırmasını sağlayan süreçtir. üniversite döneminde kariyer adına anlatılan birçok şeye hikaye gözüyle bakıp gerçek piyasada işler farklı işler deyip boş kariyer muhabbetlerinden uzak durdum hep. sonuç olarak haklı çıktım.
  üniversite boyunca spesifik teknik bilgiler konusunda insanın kendini geliştirmesinin ve işi bilmenin hep asıl tercih nedeni olduğunu söyledim. sonuç olarak haklı çıktım.
  haklısın da ne oluyo lan kavas dediğinizi duyar gibiyim. şu oluyor; evet sanırım en çok iş görüşmesine çağrılan kişiyim ancak tam olarak hesap edemediğim bir şey çıktı karşıma. daha doğrusu tahmin ettiğim ama bu kadar da olmaz dediğim. onlardan bahsediyorum evet, onlardan; kan emici yarasalardan, hin hin bakışlardan, sömürüden, kılcal damarlara işleyen zehir saçan yaratıklardan. evet doğru tahmin onlar: işverenler
  yahu adam utanmıyor arlanmıyor, en güzel özgeçmişleri seçiyor onları mülakata çağırıyor ve 7 gün 25 saat çalışacan 2500 alacan mealinde bir konuşma yapıyor. yani ya tutarsa diyor adeta.
  haa hakkını yemeyeyim kabul edilebilir seviyede maaş teklif edenler de oldu ama onlar haftada 8. bir günün olduğuna benim de tesla yada faraday olduğuma inanan gizemli bir güruhtu.
  bu iş arama sürece beni iyiden iyiye komünist yaptı. vallaha che guevara haklı lan. gerçi o eskiden de haklıydı da şimdi daha haklı. bildiğin kölelik ya la bu. açık söylüyorum. asgari ücrette bir gelirim bir de yeterli birikmiş param olsa gider bir ege köyüne yerleşirim. öyle hayattan falan da kopmam ha. küçük bir atölye-laboratuvar tarzı birşey yapar araştırma yapmaya devam ederim.
  sözün özü işsizim sözlük ama şikayetçi de değilim. bu aralar kendi fikirlerim üzerine çalışıyorum biraz odaklanma problemi yaşasam da olsun. köleliğe hayır ulan.
   
 2. 2
  dolması gereken zamanın dolması beklenmeden girişilmesi gereken eylemdir. zira hem daha etkilidir hemde çok umurda olmaz. okul bitince değilde bitmeden aranmaya başlanırsa kaybedilecek çok bir şeyde olmuyor.
  #85684 alamutfedaisi | 1 yıl önce
   
 3. 3
  Kendimi daha derinden anlama ve tanıma içgüdüsüyle, daha doğrusu ne istediğimi ve bu hayattan gerçekten ne beklediğimi sorgulamaya kadar iten durum. Şunu açıkça söylemek istiyorum ki istemediğim bi bölümü okuyup bitirdiğimi aslında bu yolda ilerlemeyi hiç istemediğimi fark ettim. Kısacası bu olay, kendimi keşfetmemi sağladı ve şimdi başka sulara yelken açmaya karar vermiş bulunmaktayım.