kayıt

Yorgun uyanmak

 1. 1
  Bazen yoğun tempodan bazen ruhsal çöküntüden kaynaklanan olaydır. İnsan yataktan kalkmak istemez.
  #85305 turkamelie | 1 yıl önce
   
 2. 2
  Arkadaş sağolsun gecenin 4 ünde yemek hazırlamak için aynı zamanda yatak odam olan mutfağa girip 2 saat uyutmadığı için de yaşandığı olur
  #85308 raskolnikov | 1 yıl önce
   
 3. 3
  Haftada 6 gün, günde 11 saat çalışarak başınıza gelmesi kaçınılmaz durumdur. (bkz: ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi )
  #85327 bestmest | 1 yıl önce
   
 4. 4
  Türkiyede yaşayan çoğu insan için normal bir durumdur. İster özel sektör ister devlet kurumu olsun bizden ya erken kalkmamız istenir ya gece çalışmamız. Çalışma saatlerimiz de uzundur,Avrupa'da part time çalışmamış öğrenci göremezsiniz insanlar günde 2 maksimum 3 saat çalışabiliyorken bizde haftada 30 saat ve maaşını alamadığımız zorla tutulduğumuz saatlerde de çalışıyoruz, part time çalışma saatleri böyle olmamalı ki hem öğrenci iş hayatına en azından atılmış olsun insan ilişkileri gelişsin hem kendini geçindirebilsin bir yere borçlanmadan-aklıma gelmişken ulan devlete borçlanmak ne demek yahu okuyoruz diye devlete borçlanıyoruz böyle saçma bir şey olabilir mi-bu kadar çalışmaya ne kazanıyoruz hiçbir şey gerçekten hiçbir şey kazanmıyoruz büyük şehirlerde oturmak için -kira vermeden- en az 200bin lirayı gözden çıkarmak gerek 5 bin lira maaş alan adamın yiyip içmeden bu parayı kazanabilmesi için 40 ay çalışması lazım. 40 ay. Peki bu adamın hala yaşıyor olduğuna inanan var mı adam aç yemedi içmedi evi de yok. Peki bir gün 5 bin lira maaş alabileceğini düşünen var mı, ben düşünmüyorum. Dolayısıyla insanlar maaşlarının üçte birini dörtte birini kiraya veriyorlar yeme içme faturalar sağlık ihtiyaçları derken ve bu kadar çok çalışıyorken yorgun uyanmamak mümkün mü. Biz öğrenciler böyle hayatlar için akışkanlar mekaniği görüyoruz. Babadan zengin olanların alnından.
  #85352 samudaya | 1 yıl önce
   
 5. 5
  (bkz: dayak yemiş gibi uyanmak) şekli de vardır ki insana "bok vardı da uyudum" dedirtir. çok sık oluyorsa önce yastığı sonra yatağınızı değiştirin. farkı hissedersiniz (bkz: yani inşallah)
  #85361 kutadgubilig | 1 yıl önce
   
 6. 6
  burun eti nedeniyle meydana gelen durum olma ihtimali çok yüksektir.
  ayrıca (bkz: sigaranın zararları)
  #85365 adrnin | 1 yıl önce
   
 7. 7
  havadan hep havadan
  #85413 acme | 12 ay önce