kayıt

nerede o eski insanlık

 1. 1
  nerede o eski bayramlar/ramazanlar sorusunun günümüzde sorulması gereken versiyonudur. siktir edin bayramı, ramazanı şimdi. bunların kayboluşunun özü bu soruda zaten. neyse konumuza gelelim.

  12 haziran 2017 itibari ile 10 yaşındaki ceylin isimli güzel bir kız çocuğu komşusunun evinde ölü bulundu. bu ilk değil, son da olmayacak. insanlar eskiden kendi çocuğunu aç bırakır emanettir başına bir şey gelmesin diye komşu çocuğunu doyururdu. eskiden insanlar yan komşusuna emanet ederdi çocuğunu bir yere giderken. evinin anahtarını verirdi biz yokuz bir şey olursa halledersiniz diye. ülkemiz gelişiyor, okumuşluk seviyesi artıyor dedikçe ülkenin hali daha kötüye gidiyor. insanlar çocuklara kadar nasıl sapkınlaşabiliyor anlayamıyorum. aslında ''çocuklara kadar sapkınlaşabiliyor'' cümlesini kurmam bile halimizi açıklıyor. artık üniversiteli genç kadınlara, işten eve dönen orta yaşlı kadınlara tecavüz edilebileceğini, sapkınlaşabileceğini benimsemişiz. ne yazık ki kendimden utanıyorum bir konuşmada ''çocuklara nasıl yapılır bu'' dedim. amına koyum ben bile benimsemişim yazıklar olsun bana ne diyeyim.

  eskiden insandık, vicdanımız vardı. şimdi çocuklara, kadınlara tecavüz edenleri, öldürenlere ses çıkarmayacak kadar alıştık. sadece haberlerde üzülüyor sosyal medya da kınıyoruz küfür ediyoruz... ne kadar inkar etsek de hepimiz aynıyız.

  nerede o eski insanlık?
  #85195 glorious turtle | 1 yıl önce
   
 2. 2
  Bir çocuğun kafasına kaldırım taşıyla vuracak kadar vahşileşen bu yaratıkların bizlere sürekli sarf ettirdiği soru. Bu kadar mı yaa bu kadar mı kaybettiniz insanlığınızı... Yazık çok yazık... Vahşiliğinizde boğulun inşallah!!

  https://twitter.com/MuhendsBeyfendi/status/878564909663088640
  #85245 oylebikadin | 1 yıl önce
   
 3. 3
  kardeş kardeşi öldürdüğü zaman bitmiştir insanlık taa çok eskiye dayanır insanlık tarihi kadar eskidir.
  #85258 zeusunoglupenis | 1 yıl önce
   
 4. 4
  püüü insanlık bitmiş bitmiş
  #85419 acme | 12 ay önce