kayıt

Brace for popup!

müfredatın değiştirilmesi

 1. 1
  "Müfredat bir sabah devcileyin bir ucubeye dönüşmüş olarak uyandı..." haberidir. Açıklayayım:
  1) İsmet İnönü yok, Atatürk yok denecek kadar az
  Güzel memleketin, çok güzel bir deyişi var, ki "Ağzının domalmasından Osman diyeceğin belli" der. Senelerdir bire bir uğraşıp, tepki toplamayı göze alamasalar da, Atatürk'ün yaptıklarıyla, eserleriyle tek tek uğraştılar. İsmet İnönü'ye söylenenler de cabası idi. Sonra sonra, artık dil uzatmakta bir beis görmeyecek kadar desteği arkalarına aldıklarında, artık ikisine birden dil uzatabiliyorlardı. (bkz: iki ayyaş).
  Onu bunu bilmem, Atatürk, İsmet İnönü ve silah arkadaşları bu ülkeyi, internetten "sokağa inin" çağrısı yaparak kurtarmadı. aralarındaki halef/selef ilişkisinden yola çıkarak bir takım makamlara gelmiş iki insanı irdelediğinde fark bariz bir şekilde ortaya çıkmaktadır zaten. Atatürk'ün üç dil bildiğini ve white sea/ one minute olaylarını hatırlatmam yeterli olacaktır diye umuyorum. Atatürk'ün tırnağı olamamış kimseler, onun taşıdığı ünvanı taşımakta, onun mirası mecliste "şeriat isteriz" diye haykırabilmektedir. Bu, abesle iştigal sözünün vücut bulmasıdır.
  Paranın üzerine kendi resminin basılması mevzuunda(dileyenlere iç yüzü dm'de anlatılır), ezanın Türkçe okunması mevzuunda bir hayli dayak yemiş olmasına karşın, İnönü bu ülkenin kuruluş kadrolarında yer almış, savaşlara katılmış, birinci dünya savaşından çıkmış ve harap ve bitap düşmüş Anadolu halklarını ikinci dünya savaşı gibi bir illetten korumuştur. Sırf bu yüzden bile, bugün hakkında söylenenler en hafif tabirle haksızlıktır. Bütün bunlardan sonuçla, Atatürk'ü ve İsmet İnönü'yü "unutturmaya" çalışmak, ahlaksızlıktır, densizliktir.
  2) "Ben evrilmedim yaratıldım taam mı .s .s" cılar, bilim dışı eğitim ayağınıza geldi.
  Hiçbir deney/gözlem yapmaksızın ve hatta iddia ediyorum, konu hakkında bilimsel tek satır dahi okumaksızın "evrim teorisi yanılgıdır" diyebilenler sevinebilirler. Zira, şahsım adına bir umut bilimsel ve akla dayalı bir eğitim beklerken, her gün hüsrana uğruyor bu bekleyişler. "Lisede biyoloji dersinde "Hayatın Başlangıcı ve Evrim" konu başlığı altında öğrencilere bilgiler öğretilirken, Evrim artık öğretilmeyecek. Evrim yerine "Canlılar ve Çevre" dersinde "genetik değişim" üzerinden öğrencilere genetikte süreklilik başlığı altında bilgiler öğretilecek." Ders içeriklerinin değiştirilmesi sadece bununla da sınırlı değil. "Felsefe'de ders başlıkları azaltıldı. Derste anlatılan "Varlık, Ahlak, Sanat, Din" konu başlıkları kaldırıldı. 15 Temmuz darbe girişimi felsefe dersinde alt başlık altında öğretilecek". 15 Temmuz? Felsefe? Hmm. Sanırım tarih kitaplarına girmesini bekleyemeyecek kadar yaşlı olduklarını fark ettiler.Hayırlısı Olsun!
  #83982 cglynrgl | 2 yıl önce
   
 2. 2
  O da değişir her müfredat gibi
  #83986 ziyaaaaa | 2 yıl önce
   
 3. 3
  dönemin gereklerine aykırı olarak hiç başka sorunumuz yokmuş gibi konuşulan değişiklik.
  dilerim ki tarih sizi unutmasın.dilerim...
  #84018 artemis | 2 yıl önce