kayıt

Ne güzel sözlüktün sen gazi sözlük

 1. 1
  en son 2 ay önce yazmışım bir entry, o da kim bilir bir öncekinden ne kadar sonra. girmiyordum ki buraya, bakmıyordum aklıma bile gelmiyordu, bir zamanlar her dakika bir şeyler yazmaya çalıştığım nadide sözlüğümüz, evet gelmiyordu maalesef.

  bu başlıktan da sağolsun (bkz: cisipidi) sayesinde haberdar oldum. bir önceki entryde nicki unutulan efsane yazarlardan biridir o da. ayrıca kendi adıma teşekkürlerimi de sunmak isterim hem beni de o efsanelerin arasına kattığı hem de efsanelerin her birini teker teker andığı için (bkz: okuryazar) nickli yazara, keşke diyorum keşke böyle dolu dolu yazan biri "biz" buradayken de bizimle olsaydı.

  peki "biz" dediklerim kimler, yeni gelen arkadaşlar, ki varlar mı bilmiyorum burası epey değişmiş simalar epey yenilenmiş olabilir, sizlere zaten o "biz"i okuryazar saymış anlatmış. içlerinden 1-2si hariç ne mutlu ki her biriyle tanışma imkanı buldum. ne mutlu ki diyorum çünkü burası şimdiki soğukluğunun durağanlığının aksine o kadar eğlenceli, durmak bilmez ve sıcaktı ki. sözlük buluşmasına gitmemiş olmanın eksikliğini yaşamadım hiç, gskk oldu, gsk oldu, grevler oldu, başlık açma kampanyaları oldu, art arda açılan başlıklar, ve belki de en önemlisi (bkz: gazisözlük radyosu) gündüzümüzü dolduran gazi sözlük gece uyumadan önce de bize eşlik etmeye başlamıştı ve orada dönen sohbetler buradaki sıcak ortamın kim bilir kaç kat daha fazlasıydı. bazen yazarlar bir araya gelip yayın yaptılar bazen yayınlara yazarlar bağlandı, bazen ana kampüste gskk zirveleri yapıldı bazen kütüphanede reklam çalışmaları bazen yaşamda mini sözlük buluşmaları..

  aklıma geldikçe üzüleceğim o kadar şey oldu ki sözlükte, neden üzülüyorum çünkü artık biliyorum ki ne kadar canlandırılmaya çalışılsa da düzelmeyecek. o kadar çok çaba sarf ettik ki düzelsin, eski haline dönsün tekrar buraya girdiğimizde şikayet edecek, can sıkacak şeyler görmek yerine yüz güldürecek şeyler görebilelim diye gerçekten didindik durduk ama nafile.

  ben kendi açımdan bunu bir sebebe bağlamaya çalışıyorum ve maalesef ki en büyük sebep olarak android uygulamamızın çalışır durumda olmamasını görüyorum. çünkü bir ara o uygulamayı kullanırken (bkz: biringiliz), (bkz: türkamelie), (bkz: hesoyam), (bkz: birgaripyazar) ile birlikte son sürat sözlüğü hayata döndürme çalışmalarına yoğunlaşmışken pat diye sözlük kapandı, gerçekten çok hayati (!) olan yeni tasarım falan filan düzenleme işleri yaklaşık 3 ay sürdü belki daha kısa bilmiyorum fakat bunlardan sonra o 3 ay boyunca telefonda bekleyen uygulamamızı artık kullanamayacağımızı öğrendik, ve bununla birlikte sözlüğe artık yazmayan biricik ve en sevimli adminimiz (bkz: eko)nun girmediği entryler dikkatimizi çekti. sonrasında sözlüğün ana damarı niteliğindeki yazarlar birer birer gittiler. anlaşılacağı üzere burada art arda gelen pek çok şey "biz"im yavaş yavaş buradan gitmemiz gerektiğini bize fısıldıyor gibiydi.

  ve sonuç;

  -5-10 dakikada bir belki daha kısa sürede başlık açılan her dakika entry girilen sözlüğümüzde günde 100 entry olduğunda sevinmeye başladık.
  -günde bilmem kaç kere yayın yapılan radyomuzda (bir kere derste kulaklığı kolumdan geçirip ders dinler gibi görünerek radyoyu dinlediğimi bilirim) haftada bir yayın yapıldığında sevinmeye başladık.
  -..... nickli yazar entry girdi bildiriminden sıkılıp, bunalıp daha sonrasında uzun aralardan sonra bazı yazarların geri dönüş entrylerini görünce sevinmeye başladık.
  -alenen değil de laf arasında ne giydirmiş beee dediğimiz ve gerçekten kaliteli entryler okuduğumuz sözlüğümüzde, alenen giydirilen kalitesiz entryleri daha çok görüp şikayet butonunu kullanmaya başladık.
  -seri eksicilere kızarken puan muan ...değil derken ulan bir okuyan olsa da eksilese bari demeye başladık.
  -bugün entry girmedim yaa hemen girip bir şeyler yazayım dediğimiz sözlüğümüze yaa amaan kaç gündür girmiyorum zaten değişen bir şey olmamıştır niye gireyim demeye başladık.


  kısacası, elimizde olan veya olmayan şeylerle birlikte "biz" bu sözlükten uzaklaştırıldık arkadaşlar, sayın yazarlar. biz burayı buradakileri seviyorduk be gerçekten, çok mutluyduk burada, içimizden biriydi be burası, sanki eskilerden bir dost gibiydi, kendimiz gibiydi.

  üzdüler bizi, küstürdüler, özellikle de hep arkalarını koruduğumuz saygıdeğer yöneticiler.

  biz yine geri geliriz de burası bir daha bizim "biz" olduğumuz aynı yer olmayacak, kusura bakmayın ama o günler hep aranacak, bilin istedim.

  saygılar..
  #83969 ekctskn | 2 yıl önce
   
 2. 2
  (bkz: ekctskn) her şeyi bu kadar güzel açıklamışken ne denir bilmiyorum. Her ne kadar sözlüğü kişisel nedenlerle bırakmış olsam da yine buralardayım okuyorum her şeyi ama bir şeyler yazmak eskisi kadar gelmiyor içimden. Bir zamanlar (bkz: birgaripyazar)la kıyasıya kim daha çok bug buldu diye kapışırken sözlük bugdan geçilmezken bile daha cazipti buralar. (bkz: ofsayttan dogan en direkt serbest vurus)un gülmekten karnımızı ağrıtan entryleri (bkz: khanasparuh)un bilgi içerikli başlıkları (bkz: begi)nin farklı bakış açıları (bkz: nodus142)nin edebi bilgisi (bkz: cisipidi)nin tespit gibi tespitleri (bkz: pinusnigra)nın anaçlıkları (bkz: gonul adami)nın az ama nokta atışı yazıları (bkz: hesoyam)ın araştırıp sunduğu kesin bilgileri ve daha neler nelerdi bizi burada tutanlar... Şu an burada hâlâ canla başla çalışan entry girip başlık açan bizden bir isim daha var; (bkz: bestmest) onu bütün samimiyetimle kutluyor ve bu azminin hiç bitmemesini diliyorum...

  Tamam be gittiyseniz gittiniz ne tatava yaptınız bu kadar diyenleriniz olacaktır, olsun. Sözlük bizim için sadece sosyalleşeceğimiz bir yer değildi gaziye ait bir oluşumdu ve bu yüzden burayı çok benimsemiştik. Biz burada okul hayatımızın en kıymetli dostlarını edindik dersleri dinlemedik sözlükte entry kastık iibfde merkez kampüste sözlük kritikleri yaptık hiçbir kârımız olmadığı halde güvenliklerin uyarılarına rağmen kütüphanede reklamlar yaptık iftara gittik kahvaltıya gittik kola çekirdek yaptık be biz... Evet sözlük bizim ortak bir paydamızdı bizi bir araya getirmişti ancak şu an yazmayan yazarlar olarak sanmayın ki görüşmüyoruz sözlük olsun olmasın biz hep birbirimizin dostu olacağız...
  #83973 turkamelie | 2 yıl önce
   
 3. 3
  Yok bir sitemim hayatta her şey kısmet..

  Birkaç bir şey de ben yazmak istedim. Evet şanslıydık biz, gazisözlüğün en güzel zamanlarında yazdık, sağolsun daha önceden tanışmış yazarlar da kucak açtılar ve çok güzel dostluklar edindik burda. İlan görerek üye olduğum yazarlık serüvenim Gazi sözlük mobil uygulamasıyla sürekli aktif olarak devam etti. Büt zamanı durmadan girilen entryler açılan başlıklar derken kendimi Gazi sözlüğün samimi ortamında buluverdim. Nice dostlar edindim, ne anılar yaşadım. Radyoyla beraber nirvanaya ulaşan sohbet ortamımız ne yazık ki gün geçtikçe azaldı ve artık son demlerinde. Ama Biz yine de yazarlar olarak görüşmeye devam edeceğiz, sözlük anılarımızı yad edeceğiz..
  #83979 cisipidi | 2 yıl önce
   
 4. 4
  (bkz: ne güzel komşumuzdun sen, fahriye abla!)
  #83980 bestmest | 2 yıl önce
   
 5. 5
  Bi fatiha mı okusak ne yapsak
  #83988 ziyaaaaa | 2 yıl önce
   
 6. 6
  (bkz: kanayan yaramız)
  teselliyi başka sözlükte aramaya kalkarsanız da hiçbiri tatmin etmeyecektir, hiçbirinde aynı yuva sıcaklığını bulamazsınız zira.
  ama soruyorum hiç mi umut yok artık gerçekten ??
  (bkz: cars movie)(bkz: route 66)
  #84023 hesoyam | 2 yıl önce
   
 7. 7
  yine bir umutla gelip gelip bakıyorum. zaten çok entry giren biri değilken hal böyle olunca hiç girmez oldum. bir sene sürmedi bile işte. fatiha
  #84044 vinis | 2 yıl önce
   
 8. 8
  açılmayan bir konuyu açmak, açılanlar hakkında düşünce beyan etmek, beyan edeceğiniz düşünceniz ve bilginiz yoksa bunlardan edinmek için (tabi bunlar bizim gibi son kullanıcılar için geçerli, geliştiriciler için farklı olumlu ve olumsuz yönleri de vardır, bilemem) geliştirilen bir platform için geçmiş zaman eki kullanmanın hata olduğunu düşündüğüm başlık. açma kapama tuşu kimin elinde ise kapatmamalarını önemle rica ediyorum. çok sıkılan ve vakti olan arkadaşlar dönüp önceki konuları okuyabilirler ve yazabilirler. okumak ve yazmak güzel şeydir, yapalım.
  #84046 potatoguy | 2 yıl önce
   
 9. 9
  Anilaaaaaaarrr
  simdi gozumde canlandilarrr
  #84058 raskolnikov | 2 yıl önce
   
 10. 10
  (bkz: gazi sözlüğün aslında öüg,pis,kaka olmayıp kimsenin yazmıyor olması sorunsalı)
  kimse kusura bakmasın sözlüğün tek sorunu yeni yazar gelmemesi değil eski yeni kimsenin yazmaması. tipik bir hareket olarak başkası yapsın diye beklerseniz bu gerçekleşmeyecek. hala umudum var çünkü sözlüğün kapandığı yok. benim gibi düşünen ve yazmaya devam edenler oldukça sayımızın da artacağına ve sözlüğün yeniden hareketleneceğine inanıyorum. (bkz: geç olsun güç olmasın)

  ne sözlük kapandı ne yazarlar öldü, "bu da böyle bir anımızdı yaşandı bitti" demekte bir anlam göremiyorum.
  başlıkta toplanan entrylerin, yazarların kendi ağızlarından artık yazmadıklarının itirafı olmasıyla sözlüğün "bitti" yaftası yemesi tesadüf değil. sabahtan beri sözlükle etkileşime giren yazarları takip ediyorum iyi kötü hala giren var ama gir-çık yapıp kapatıyorlar, bunun sebebini de öğrenilmiş çaresizlik olarak görüyorum. sözlük öldü diye tutturulmuş herkes de buna istinaden yazmıyor.. yok kardeşim öyle bir şey! sözlük öldü madem sen hangi sözlüğe giriyorsun? yoksa ben şizofrenim ve olmayan yazarları varmış gibi mi görüyorum??

  yöneticiye mi kızgınsınız? ona inat yazın o zaman.. tam heves ve emeğimizin doruk noktasında site tadilata girmiş enerjimizin üstüne tüy dikmiş olabilir ama o di'li geçmiş zamanlarda bırakıp da üzerine toz üflediğiniz emekleri ben bu günler için vermedim. devamını getirmediğiniz emek, emek değildir. bir işe gönül verince devamını getirmeyi de göze almış olmanız gerekir.
  ben buraya gazi'nin gururu olacak bir proje olması umuduyla geldim. gerçekten birlik olup emek verilirse başarılabileceğini bilerek ve bunu burada deneyimleyen insanlarla sözlük dışına çıkıp üniversite bazında da güzel projeler gerçekleştirebileceğimiz inancıyla geldim. (bkz: you may say i'm a dreamer) (bkz: i have a dream) ama abarttığımı hiç sanmıyorum zira gazi'de doğru düzgün güzel etkinlik olmaması ile sözlüğün şu anki durumu arasındaki benzerliği açıkça görebilirsiniz.. yönetici "meh" der öğrenci 1000 katı "meh" der.
  (bkz: hay hak bir çuval altın bırak, hamal parasını da ayrı bırak) hayat bu değil...
  #84148 hesoyam | 2 yıl önce
   
 11. 11
  (bkz: ne güzel sözlüktün sen gazi sözlük) demek (bkz: kendi ayağına kurşun sıkmak) demek. Ayrıca iki de atasözüm var bunun için (bkz: çıkmadık candan umut kesilmez), (bkz: gün doğmadan neler doğar).. Kısacası sözlük daha hâla bitmedi.
  #84956 buzulkusu | 2 yıl önce
   
 12. 12
  Yazarken inandığım şeylerin zamanla karardığını gördüğüm başlık. Sözlüğün yeniden güzel olması için bir B planı var mıdır yoksa yöneticiler de çoktan ümidi kesti mi bilemiyorum ama artık umrumda değil. gelirse eski yazarlar daha güzel olur yeniden şenleniriz ama böyle devam ederse de benlik sıkıntı yok ne de olsa koca sözlük bana kaldı.. (bkz: oynamaya doymadık)
  #87254 hesoyam | 4 ay önce
   
 13. 13
  (bkz: hâlâ dağları karlı erzincan'da mısın).
  #87259 ziyaaaaa | 4 ay önce