kayıt

Brace for popup!

Dağ 2

 1. 1
  Dağ II, yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı 2016 yapımı Türk askeri macera ve dram filmidir. 2012'de vizyona giren Dağ filminin devamıdır. Film 4 Kasım 2016 tarihinde gösterime girmiştir.

  Ayrica bir çok subliminal mesaj içeren ve milli duyguları bayagi kabartan başarılı bir film olmuş
  #78381 sonkrosebukucu | 2 yıl önce
   
 2. 2
  tecili bozdurup askere gitmeyi isteyeceğiniz devam filmidir. postalınızı alıp gidin zira film sonunda askeralma şubesine gidip kendiniz başvuru yapacak duruma geliyorsunuz.
  #78419 VahimKanseri | 2 yıl önce
   
 3. 3
  Vizelerden dolayı daha gidemediğim ama çok merak ettiğim yorumlardan da anladığım üzere koca koca adamları salya sümük ağlatan filmdir. Hatta filmi izleyen erkeklerin film arasında veya film çıkışında polis özel harekat başvuru şartlarını araştırdığını da duydum bayağı. Güzeldir böyle filmler. Son zamanlarda kaybetmeye başlanılan vatanseverlik duygusunu hatırlatır bazılarına.


  Filme bugün gittim. Benim bile askere gidesim geldi. Bu filmde yüreği cız etmeyen net vatan hainidir.
  #79617 Birgazili | 2 yıl önce
   
 4. 4
  İmdb gibi devasa bir oluşumu alt üst etmiş filmdir. Şuan 61,436 oy kullanılmış, istisnasız 10 üzerinden 10 ile tam puan almıştır her birinden. İmdb top listede elde edilen gelmiş geçmiş en büyük başarı 9.2'dir. Sanırım bu başarı bize bir şeyler gösteriyor http://i.hizliresim.com/LZaWv1.jpg

  Filme gelirsek 7 tane bordo berelinin kuzey Irak'ta bir Türk haberciyi kurtarma operasyonunu anlatıyor. Ekip operasyon sırasında topyekün terörist ablukasında kalıyor. Devamında ise olaylar olaylar...

  kişisel yorumum ise; klasik Türk asker filmlerinde vıcık vıcık edilen duygusallık, milli değerler vs bu sefer boku çıkarılmadan tam ayarında işlenmiş. Yer yer güldürmüş yer yer ağlatmış çokça gururlandırmıştır

  - Komutanım küfür ederim!!
  repliği özellikle gülmekten öldürmüştür.

  -Tankları var!
  -Bizimde bekirimiz var
  #81471 kutadgubilig | 2 yıl önce
   
 5. 5
  imdb puanı hala (bakın hala diyorum çünkü siteye ekleneli bugün 1 ay oldu) 10 üzerinden 10 olan türk filmi. öyle 3 ün 5 in yüksek oy verdiği ama izlediğinizde bir boka benzemeyen filmler gibi az oylama oranı da yok. 63 bin küsür kişi oy vermiş (ha bu arada oy vermek için üye olmak gerekiyor) boru değil.
  #81853 karaseyyah | 2 yıl önce
   
 6. 6
  ilk izlediğimde aşırı beğendiğim hemen imdb'ye girip 10 verdiğim filmdir. (ki bu 10 puan olayı sosyal medyada kampanya tarzı bir şey gibi başladı. ciddi manada sinemadan anlayan imdb kullanıcıları zannetmeyin)
  ama...
  tekrar izlemeye gittiğimde hikayesi zayıf, kurgusu oldukça kötü bir şov filmi olduğuna karar verdim. yanlış anlaşılmasın para için yapılan o iğrenç türk filmlerinin çok çok üstünde ama 10 puandan bahsediyoruz arkadaşım duygusal davranmayalım. he bile bile verirsin o ayrı mesele kimse karışamaz tabi. neyse derdimi anlatabilmek adına birkaç örnek vereyim.

  filmin başında 8 10 tane daeşli için 3 tane fırtına obüsünün ateşlenmesi. abi 7 bordobereli var orda neyin şovu bu aydınlat falan?
  filmde bazı sahne geçişlerinde 3 4 kere siyah ekranla karşılaşıyoruz. ve bunlar haddinden fazla uzun
  türkmen kızın silah taşıma sahnesi yersiz şovdu. başka görev mi yok hemşerim? bi tane adam yok mu onu orda taşıyacak?
  Eşrefin ölümünden sonra siper olarak kullanılması
  oğuzun üzerindeki korkuyu atması için tekrar o dehşet anını yaşaması gerektiği ve yaşadığı sahnenin yapmacıklığı

  demem o ki evet güzel bi film. hatta yönetmenin diğer filmlerini de izlemiş olan ben Panzehir filmini şiddetle öneririm. ama 10 alacak film değil hatta 7 nin yanından bile geçemez.
  #81859 geyik | 2 yıl önce