kayıt

Brace for popup!

31 ekim 2016 Trafikte kadına saldıran adam

 1. 1
  İzmir plakalı bir araç (35 AD 0719) sahibinin, trafikte bir kadına karşı küfür ve şiddet dolu saldırma çabalarını içeren videonun, söz konusu mağdur kadın tarafından twitterda paylaşılmasıyla haberim olan bir konudur.
  bkz: https://twitter.com/sonbeyazgece/status/792992495588220928
  Kınıyorum, ayıplıyorum. Zaten kadınlar trafikte hoş karşılanmıyorlar, doğru veya yanlış ithamlardan dolayı sürekli sözlü taciz ve tahrik karşısında çaresiz kalıyorlar. Kazalardan değil, erkeklerden korkuyorlar trafikte artık. Üstüne üstlük tüm bu kabadayılıkları yapan insanlar da gerçekten kurallara uyarak araba kullansalar (gece boş bir yolda kırmızı ışıkta geçmemek dahil) gam yemeyeceğim. Yapılan çok büyük bir yanlış. Gücü kadına mı yetiyor?" demekle kalmayacağım, "Stres oluyorsanız araba kullanmayın kardeşim! Kimse sizin sinirinizle, kavganızla, tehdit ve küfürlerinizle uğraşmak zorunda değil!" diyerek konuyu noktalayacağım.

  Not: Biraz fazla dolmuş olabilirim bu konuda ama söz konusu olayın devamı dayaktır, şiddettir; devamı cinayettir. "Dur!" demek için önce herkes kendini durdurmalı.
  #77117 kesin oyledir | 2 yıl önce
   
 2. 2
  Katıksız şerefsizdir. Söylemek isterim ki, adam olsa bu hareketi yapmaz. Yapılması gereken çevredeki vatandaşların böyle haysiyetsiz insanları ıslatıp ıslatıp dövmesidir. Bu arada bu şerefsiz ve niceleri yüzünden karalanan tüm erkekler adına böyle kansızlar yüzünden tüm hemcinslerimin zanlı durumunda kalmasını doğru bulmuyorum.
  #77119 VahimKanseri | 2 yıl önce