kayıt

Brace for popup!

içini dökmek

 1. 1
  Kimi insan için çok zor kimi insan için kolay, kimi insan için konuşarak kimi insan için yazarak kimi insan için ise susarak... Hissettiklerine bir tercüman arama içgüdüsü... Teoride iyi hissetme isteği, pratikte her şeyin boka dönmesi... Başlangıcında bilinemeyen bir ruh hali, gelişiminde cevapsız veya yeni sorular doğuran sorular, sonucunda ise hiç! Bir miktar umutsuzluk, bir miktar mutsuzluk, biraz tatsız tuzsuzluk... Az zaman gülümseyiş, bir miktar tebessüm, çok zaman keskin bir sirke... Kimilerinde madde, kimilerinde en makbulü mana... Aşağı tükürsen paradoks yukarı tükürsen e haliyle yine paradoks... Genelde bir kuşku, özelde kısmi tetikçi bir kuruntu... Hep kabullenemeyiş, hiç kabul görmeme... Yanından belirsizlik, yönünden korkmak... Ne de olsa elinde tutamamak, bir yandan kafes olma arzusu... Her haliyle çelişki, birkaç yönüyle katı, hayran olunası bir duruş... Konudan sapmak, özden öte söze bakmak... Maddi mesafelere manevi mesafeler eklemek... Karşında oturmak ama aslında oturmamak... Kapıların çalınması çoğu zaman, yine çoğu zaman açılmaması... Kapıların üstelik yüz tanıma sistemi olması... Teknoloji ne kötü bir şey... Diyeceğim şu ki içini dökmek, ne haliyle yapılırsa yapılsın bir metod, bir yöntem değil; insanı türlü felaketlere sürüklemekten öteye hiç gidemeyecek eylemler zincirinin çift sayılardan oluşan halkalarıdır.
  #76040 khanasparuh | 2 yıl önce
   
 2. 2
  Her insanın tabiatı gereği içinde fokur fokur kaynayan bir histir. Kimisi bunu bastırır ama bu sefer de kendini mahveder. Kimisi ise bu eylemi o kadar güzel gerçekleştirir ki karşısındakini mahveder. Azı karar çoğu zarar bir şeydir.
  Bu eylemi yapmak için gerekli şeyler çok basittir. Bir dinleyici, bir anlatıcı ve gerisi kişiden kisiye değişen dertlerdir.
  İşin püf noktası içimin hepsini dokecegim diye karşınızdakinin içini karıştırmayın. Ve bir diğer püf nokta unutmayın ki kimsenin hayatı mükemmel değil. Yani sizi dinleyen kişi hayatı mükemmel olduğu için sizi dinliyor değil. Sadece sizin az da olsa iyi hissetmeniz için dinliyor.
  Püf noktalara uyuldugu takdir de güzel bir iç dökme seansı olacağına inanıyorum.
  #76061 batmayanigneucu | 2 yıl önce
   
 3. 3
  İçim o kadar derin ve karanlik ki dökecek gücü bulamiyorum kendimde
   
 4. 4
  Anlatsam anlamazlar diyip içine atmanın karşıt anlamıdır.
  #76135 bierna | 2 yıl önce
   
 5. 5
  nasıl bir şey olduğu hakkında hiç fikrim yok.hiç yapamadım hayatım boyunca.her şey içimde birikmeye devam ediyor,nasıl çıkacağını ileride zaman gösterecek.
  #76157 dextermorgan | 2 yıl önce