kayıt

güçlü kadın olmak

 1. 1
  ukde: dis kapinin mandali

  anne olmaktır!

  çoğu kadının yapmaya çalıştığı ama yer yer zorlandığıdır. özellikle türkiye gibi bir ülkede bunu yapmak ne kadar zor olsa da en çok ihtiyacınızın olduğu yerlerden biridir çünkü sizi güçsüz gören herkes sizin tüm güçsüzlüklerinizden faydalanmaya çalışacaktır.

  güçlü kadınlar sorunsuz dertsiz hiçbir şeyi umursamayan kadınlar değillerdir aksine bütün zorlukların üstesinden gelebilmiş her güçlüğü göğüsleyebilmiş ve dimdik durabilmiş kadınlardır. (bkz: anne ) aslında güçlü kadın olmak için güçsüz yanlarımızı törpülemek veya çok iyi saklayabilmek gerekir ama eskaza birine bu güçsüzlğünüzden ve zaafınızdan bahsederseniz ve bu kişi sevdiğiniz biriyse dikkatli olun derim, zaten hep sevdiklerimiz bizi güçsüz kılmıyor mu ? ha güçsüzlüklerinizi bilip yanınızda olan biri varsa da asla bırakmayın derim, hatta kendinizi bırakın ama onu bırakmayın...

  güçlü sözlükler güzel kadınlar!
  #75489 bestmest | 2 yıl önce
   
 2. 2
  (bkz: fitness) yapan kadındır
  #75492 red | 2 yıl önce
   
 3. 3
  bence güçlü kadın olmak "ben yaparım" "üstesinden gelirim" deyip kendini kandırırken başkalarına poz kesmek değildir. benim güçlü kadın anlayışım ne kadar kırılıp dökülse de karşısına ne zorluk çıkarsa çıksın yürekten inanıp üstesinden gelen hayatına kendine yeterek devam eden kadındır öyle kadınlar tanıdım öyle kadınlardan olacağım!
  #75508 mavibaykus | 2 yıl önce
   
 4. 4
  Hepsi öyle değildir elbet ama yine de "güçlü kadın" kelimelerini bir arada gördüğüm anda aklıma ilk annem gelir.

  Yukarılarda biri fitness yapan kadındır demiş. Fitness yaptığını hiç görmedim ama sırtında beni taşıyarak pazara tarlaya başka bir sürü yükle giden bir kadın tanıyorum. Yüreği güçlü olmasının yanında fiziksel olarak da güçlü bir kadındı o, yani anneannem. Taşıdığı ceviz,findık vb bir sürü yiyecek çuvalının hadi hesabı yoktur. Bilen bilir ineğin doğurması doğurtmak zordur, kaç inek doğurmasında bulunduğunun da haddi hesabı yoktur, kaç buzağının sabaha çıkabilmesi için ahırda yanında beklediğinin de haddi hesabı yoktur. Kaç kere o koca kiraz ağaçlarına inip çıkmıştır, kaç kova kiraz toplamıştır allah bilir. Kaç kere kendini ezdirmemek için bu topluma karşı koymuştur onu da allah bilir. Çocuklarını büyüttü, şimdi o büyüttüğü iki kızı benim etrafımdaki güçlü kadınlardan işte. Annemde fiziksel güç yoktur pek ama kalbi çok sağlam kaç darbeden sağ çıkmış bilmiyorum. Teyzemse aynı anneannem gibi fiziksel olarak da öbür türlü de güçlü bir kadın.

  Her şeyin üstesinden geliyor bu güçlü kadınlar ama şu dandik kafalı topluma rest çekip gidemiyorlar ya buralardan, işte buna da çok üzülüyorum.
  #75594 erdal bakkal | 2 yıl önce
   
 5. 5
  doğru bildikleri için yeri geldiğinde çevresindekilere yeri geldiğinde topluma karşı duran kadındır.
  #75623 mathilda | 2 yıl önce
   
 6. 6
  Yeri geldiğinde her türlü haksızlığın karşısında durup ben bir kadınım diyebilendir. Şiddete, toplumsal baskıya, haksızlığa, adaletsizliğe karşı duran ve erdemini sonraki nesillere aktarabilendir.
  Saygı duyulasılıdır
  #75639 pandoranınkutusu | 2 yıl önce