kayıt

Brace for popup!

hayata yüklediğiniz anlamlar

 1. 1
  hangi anlamı yüklerseniz yükleyin siz bu dünyadan ayrıldıktan sonra hiçbir bok olmayacağı gerçeğini unutturamayan anlamlar yumağı, yine de adet yerine gelsin.
  (bkz: insanların hayatına dokunmak)
  #74995 zer0day | 2 yıl önce
   
 2. 2
  hangisini yüklesek hep yanlış tarafları elimize gelmiş anlamlardır. insanlar aç, insanlar eğitim alamıyor, insanlar giyinemiyor, insanlar ısınamıyor, insanlar dayak yiyor, insanlar ölüyor. kimisi içinse hayatın anlamı bazen bi sınav, bazen bi iş, bazen bi kariyer hedefi, bazen bi evlat, bazen bi erkek/kadın, bazen bi ev, bazen bi araba ve bunun gibi şeyler. acı olan zenginlik içindeyken eşitliğin, adaletin hayatımızın anlamı olması. en acısı ise ne yaparsak yapalım yaptığımız şeyin anlamsız olması. mesela nuh'un yaptığı gemi belki de bir insanın hayatında yapacağı en anlamlı şeydi ama şimdi kim sikler nuh'u?
   
 3. 3
  Ölmenin gerçekliğini düşünerek yaşamak. Böylece anlamlı herşey anlamsız, anlamsız herşey anlamlı hale gelir. Yani bir bakmışız yüklediğimiz anlamlarlar aslında boşaltmamız gereken yüklermiş
  #75021 red | 2 yıl önce
   
 4. 4
  geceleri en yoğun en derin anlamları yüklüyorum. gece bir karabasan gibi çöküyor bazı günlerde yüreğimin üstüne. anlam veremiyorum. hayat anlamsızlaşıyor. neden burada olduğumu, neden çalışmam gerektiğini, neden evlenmem gerektiğini, toplumun dayatmalarını anlamaya çalışıyorum. sanki hepsi gereksizmiş gibi geliyor. sadece tek bir şeyi anlamlı buluyorum. çocuk sahibi olmak. bunu da varoluşumun derinlerinde öylesine yoğun hissediyorum ki, evrimsel ve biyolojik bir dürtüyle değil, sadece ellerim dünya tatlısı bir kız çocuğunun küçücük elleri arasında kaybolsun istediğimden. böyle düşününce evlilik de anlam kazanıyor. illa nikah kıymak bazında bir evlilik değil. resmiyeti olmasına gerek yok. o küçücük elleri olan tatlı kızımın gözleri de annesine benzemeli. ben baktıkça ikisinin de gözlerinde kaybolmak istiyorum. bilmiyorum arkadaşlar biraz duygusalım. gördüğünüz gibi hayata yüklediğim anlamlar biraz karma karışık.
  #75052 heimdall | 2 yıl önce
   
 5. 5
  Fazla kurcalamayin hayatı
  Vicdaniniz temizse,
  Yüreğiniz de Güzelse,
  Yaşayın gitsin işte..

  (bkz: can Yücel)
  #83392 asmin | 2 yıl önce
   
 6. 6
  "Eninde sonunda ölcek olan birisinin bu dünyanın derdini çözmesine imkan yok."
  #83398 docpeppa | 2 yıl önce