kayıt

Scorpion

 1. 1
  Mortal Kombat'da bulunan bir dövüşçüdür. Gerçek adı (bkz: Hanzo Hassashi )'dir ve klanıda (bkz: Shirai Ryu )'dur.

  UYARI!!!!
  Spoiler içeriyor isteyen okumasın  Gelelim bu zat-ı muhteremin hikayesine...
  Hanzo Hassashi, karısı ve 1 çocuğu olan Shirai ryu klanının ustasıdır. Bir gün (bkz: Sub-Zero )'nun klanı olan (bkz: Lin kuei ) tarafından saldırıya uğramıştır. Bu saldırıdan Hanzo'nun karısı ve çocuğu dahil herkes ölmüştür.
  Hanzo güçlü bir savaşçı olduğundan (bkz: Quan Chi ) onu kara büyüyle dırılterek Scorpion'ı oluşturmuş ve kendi kölesi yapmıştır.
  Ardından bu Quan Chi pisliği scorpion'ı sub-Zero'ya düşman etmek için "o senin aileni öldürdü" demiş ve namı değer (bkz: Scorpion Vs Sub-Zero) kapısmalarını resmen başlatmıştır.(Bu arada scorpion'ı ve ailesini öldüren Sub-Zero değildir. Bu işi asıl yaptıran Quan Chi ve onun hizmetçisi olan sektor ve cyrax'dı.)
  Gel zaman git zaman scorpion (bkz:Mortal Kombat) turnuvasına katılır. Orada (bkz: Raiden ) ile karşılaşır Raıden, scorpion'a "Eğer Sub-Zero'yu öldürmekten vazgeçersen Elder God'lara aileni ve klanını canlandırması için konuşabilirim"demiştir. Scorpion bunu kabul etmiştir lakin yine talihsizlik o ki (bkz: Sektor) ve (bkz: Cyrax) Scorpion ile uğraşmış ve tabi k güzel b dayak yemişler. Ama scorpion onları oldurmemıs ve üstüne
  "I'm not kıll sub-Zero" demiştir Ama bu seferde Sub-Zero kapıdan çıkıp şu sözleri demiştir.
  "Will not or can not? "
  Demiş scorpion daki merhameti sıfırlanmıştır. Ardından scorpion onu tutarak (bkz: Netherrealm) çekmiş ve dovusmuslerdır. Sonuçta scorpion kazanmıştır ama Fatality yapmayacağım demişti lakin şeref yoksunu Quan Chi gelip işkembeden uydurma bir video ızletmıs ve scorpion'da Sub-Zero'nun omurgasını almıştır. (Bu arada bu ölen büyük olan Sub-Zero'nun adı (bkz: Bi-Han),bırde bunun yaşayan küçük kardeşi var o da (bkz: Kuai Liang) . Bkz'lere girin oradan daha ayrıntılı okuyabilirsiniz... Tabi ben yazmaya vakit bulursam) İlerleyen zamanda sub-Zero'nun küçük kardeşi Kuai Liang, kardeşinin akıbetini öğrenmiş ve scorpion'ı aramaya başlamış ve bulmuş da. Zorlu bi kavga sonucu galip Kuai Liang olmuş. Tam Fatality yapacakken bir grup robot Kuai lıang'ın etrafını sarmış ardından cyrax ve sektör çıkıp (bkz: Shao Kahn)'dan onu almak için izin istemişler v tabi ki o şeref yoksunu adam vermiş.(Kuaı Liang bu olay sonrası robot olmuştur.)
  Sonuç olarak scorpion kurtulmuştur.
  Shao Kahn öldükten ve (bkz: Kotal Kahn) başa geçtikten sonra scorpion halen Quan Chi'ye hizmet ediyordu ta ki (bkz: Johnny Cage) ve (bkz: Sonya Blade) Quan Chi'nın inine girene kadar...
  (Çok detaylı anlatmıyacagım)
  Biraz dovusten sonra tam Quan Chi'yı yakaladıkları anda baygın olan (bkz: Jax) kalkıp Johnny cage'i bıçaklamıs. Aynı anda Quan Chi'nın mekanında bulunan siyah renkli bir sıvı dolu yerden johnny cage'ın kopyası cıkmaya başlamış.
  Ardından Raıden çıkarak büyüyle o çıkacak olan johnny'ı öldürmüş ve gerçek johnny'ı kurtarmış.
  Sonra garip bir şekilde etrafta baygın yatan scorpion, Sub-zero v jax'ın üzerindeki büyü bozulmuş ve insan hallerine dönmüşler.(Bu arada sub-zero (bkz:Kuai Liang) robotu ama (bkz:Sindel) tarafından öldürülünce Quan chı onun ruhundan (bkz:Revenant Sub-Zero'yu yarattı.)
  Scorpion artık gitmiş ve Hanzo olmustur. Ardından klanını tekrardan kurmuş ve (bkz: Earthrealm)'e hizmet etmeye başlamıştır.
  Günlerden bir gün Sub-Zero onu Lin-Kuei tapınağına çağırmış v ona asıl suçlunun Quan Chi olduğunu göstermek için sektor'un parçalarından bulduğu ses kayıtlarını dinlenmiştır. Gerçeği öğrenen Hanzo Quan chı'nın peşine düşmüş v onu müttefik olan (bkz: Special Force)'da bulmuştur. Onu almak için konuşmayı denemiş ama vermeyince alayını dövüp Quan Chi'yı almıştır. Ardından şerefine yakışır bir şekilde ellerini cozdurmus ve bir güzel dovmustur. Tam oldurecekken (bkz: D'Vorah) gelmiş ve scorpion'a saldırmaya başlamıştır. Scorpion'd onun ıgnelerını koparmış ama son anda darbe alıp yaralanmıştır. Tam o sırada Quan Chi'nın yanına gitmiş ve Quan Chi baygın halde "Amulet" demiş kız tam vereceksen scorpion spear'ı atıp "Get over here" diyerek çekmiştir. Bu sırada d'vorah Amulet Quan chı'y fırlatmıstır. Quan Chi tam yakaladığında scorpion Quan Chi'nın kellesini almıştır. Sonuç olarak intikamını almış ve kendi hıkayesını sonlandırmıstır. Kanımca bir kaç oyun sonra onu görmeme ihtimalimiz çok yüksek.

  Edit: Yanlız ne yazmışım be.
  #73975 kriypton | 2 yıl önce