kayıt

sevgiyi yeni tadan ergenin hiç edilmesi

 1. 1
  bir insan sevgiye ihtiyaç duyar, doğumundan itibaren her yaşta saygı, anlaşılma ihtiyaçları gibi birileri tarafından sevilme ihtiyacı da hisseder.

  bunu kimi zaman arkadaşlarından alırken kimi zaman annesinden kimi zaman ise babasından alır insanlar, bazılarımız ise sosyal şartların etkisiyle bu ihtiyacı ne annemizden ne babamızdan karşılarız, burası son derece tehlikelidir çünkü birey çevresindeki en güvenilir insanlar olan ebeveynlerinden uzaklaşarak arkadaşlarına yani 2. sınıf yakınlarına kendilerini derinden sarsabilecek gücü verirler.

  hayatın gerçeklerini göremeyen kesim atlamadan söyleyelim, bizi kültürümüzde de çocuklara sevgi belli etmeme gibi saçma sapan bir özellik var, yani sizde olmasa da bu durumu çoğu insan yaşıyor.

  hayatının devamında anne ve babasından yeterli sevgiyi alamayan çocuk/genç/insan ilk hoşlandığı kıza/erkeğe tüm benliğiyle aşık olur, karşı cins biraz bu konularda tecrübeli ise kendini kaptırmadan standart bir ilişki arar. sonuç olarak 2 ayarsız insan böyle karşı karşıya gelirse bir taraf hiç olup gidecektir.

  eğer olurda birine böyle tutulursanız sizde benim gibi sakın kendinize olan saygınızı yitirmeyin canınızdan bir parçada kopsa bitirin ilişkinizi ki hiç olup gitmeyin aylarca.
  #73108 black bird | 2 yıl önce