kayıt

29 haziran bir günlük ulusal yas ilanı

 1. 1
  Dün yaşanan olaylardan dolayı ilan edilen durumdur. Sus payı, kendilerince vicdan rahatlatmadan bence başka bir şey de değil , kimse kusura bakmasın!
  Bir yıl içinde onca ölü olacak ve bunların hemen hemen hepsi kalabalık, ulu ortada olacak. ülke can pazarına dönecek ve sen sadece yas ilan edeceksin! (bkz: Saçmadan seçmeler)
  Tabi ki yas ilan edilmeli ama bu ölülere saygıdan olmalı. Gerçekten utandığımızdan, üzüldüğümüzden olmalı!!!
  Ne bayrakları yarıya indirmek çözüm ne ekranların kenarına siyah kurdeleler koymak!!! Sen patlama esnasında dizileri bitirebildin mi?
  Hayır! Neden çünkü insanlar bir haftadır o dizide ne olacak onu merak ediyordu. Neden çünkü yarın zaten unutulacaktı neden çünkü nasılsa yayın yasağı gelecekti...
  Uyumayın, uyuyanlarla da kendinizi bir tutmayın! Her ne sebeple olursa olsun; din, dil, ırk, mezhep farklı olursa olsun insan canı bu kadar ucuz olmamalı!
  İki güne yine unutulacak, sen , o değil ben de yeni bir patlamaya kadar hayatıma aynı şekilde devam edeceğim ama bu böyle devam etmemeli...
  Vatanımızın başı sağolsun demekle sağ kalamadığımızı bir ayda bir gösteriyorlar bize...
  #72065 pinusnigra | 2 yıl önce
   
 2. 2
  yakınlarını kaybedenler ve acıyı en derinden hissedenler için her gün olacak yastır. bu noktadaki asıl sorun yas ilan edip etmemek değil vatandaşların devlet gözündeki değeridir. örnek verecek olursak her zaman avrupanın kuklalığını yapmış ve yapacak olan suudi arabistanın kralı abdullah bin abdulaziz öldüğünde kendi ülkesinde bile ilan edilmezken türkiyede yas ilan edilmesidir.
  #72067 masumiyet karinesi | 2 yıl önce
   
 3. 3
  ulan madem öyle 10 ekim, 12 ocak, 17 şubat, 13 mart, 19 mart olurken neredeydiniz, şimdi mi aklınıza geldi insanlarınızın yurttaşlarınızın öldüğü, yeni mi anladınız bir insanın anası, babası, kardeşi, kuzeni, bişeysi olduğunu, onların da duygularının olduğunu, onların da üzüldüğünü, rusya ve israil den özür dileyince patlama oldu şirin görünmeye çalıştığınız için mi ulusal yas ilan ettiniz, bundan da böyle mi çıkarınız var, ulusal yas için illa 10 tane canlı bomba mı patlaması mı lazım, somada 300 kişi öldü de ulus üzülmedi mi, 1 taneniz istifa etmediği gibi üstüne istifa etmeyi düşünüyor musunuz diye sorulunca güvenlikten sorumlu bişey kırığınız gülmedi mi...

  dediğim durumdur.

  bu arada sadece 10 ekim tarihi 2015 e dahil olup diğerleri 2016 yılında gerçekleşen canlı bomba saldırılarıdır. ayrıca sadece ankara ve istanbuldakileri yazdım. zor değil google a türkiyedeki intihar saldırıları yazarsanız pek çok kaynağa ulaşabilirsiniz. lütfen az tefekkür edin.

  edit : küfürler silindi
  #72069 potatoguy | 2 yıl önce